Обсяг відеоархіву в системах відеоспостереження

0
150

Вибір обсягу архіву відеозаписів — це досить важливе питання, грамотний підхід до вирішення якого забезпечить коректне виконання своїх функцій системою відеоспостереження. Досить часто зберігання відеозаписів при побудові системи відеоспостереження на об’єкті розглядають в самий останній момент. Користувачі намагаються придбати жорсткі диски з максимальним обсягом, але при цьому за мінімальною вартістю. Це зовсім неправильний підхід до вирішення такого питання, що може призвести до виникнення серйозних проблем. В той момент, коли необхідно буде отримати певну інформацію з архіву, наприклад, пов’язану з яким-небудь подією на об’єкті, технічні проблеми з жорстким диском можуть призвести до неможливості здійснення такої дії. Крім того, жорсткого диска може просто не вистачити для запису будь-якого важливого події.

Щоб більш детально розібратися з питаннями зберігання даних в системах відеоспостереження, потрібно розглянути такі поняття, як «глибина архіву» і «обсяг архіву». Обсяг відеоархіву — це загальний обсяг жорстких дисків, який використовується для запису відеоданих, отриманих з камер відеоспостереження. Даний параметр вимірюється в одиницях інформації (Гігабайти, Терабайти). А, що стосується глибини відеоархіву, то це параметр, який показує тривалість відеоматеріалу, одержаного з усіх відеокамер. Обсяг відеоархіву і його глибина взаємопов’язані між собою, але є різними параметрами.

Чим більш масштабний об’єкт, на якому встановлюється система відеоспостереження, тим більша глибина архіву потрібно. Як правило, найбільш поширеним є відеоархів з тимчасової глибиною в 2 тижні. Але все залежить від об’єкта, специфіки його діяльності. При виборі жорсткого диска для системи відеоспостереження необхідно приділити належну увагу спеціалізації пристрою. Багато хто вважає, що досить лише вивчити технічні характеристики пристрою, але такий підхід помилковий. Кожен жорсткий диск має певне призначення. Для зберігання відеоархіву слід вибирати пристрої, які розраховані на роботу в цілодобовому режимі. Жорсткі диски, які використовуються спеціально для систем відеоспостереження, характеризуються більш високою надійністю при роботі в режимі постійної запису. Пристрої, які використовуються для персональних комп’ютерів не призначені для функціонування в такому інтенсивному режимі. Грамотний підхід при підборі жорстких дисків для зберігання відеозаписів забезпечить ефективне функціонування всієї системи відеоспостереження в цілому і надійне зберігання відеоархіву.