Обєктиви для камер відеоспостереження. Які вони бувають?

0
186

Об’єктив камери відеоспостереження — це пристрій, який призначений для фокусування світлового потоку на матриці відеокамери. Об’єктиви встановлюють на камери вдеонаблюдения для того, щоб збільшити дальність їх роботи, поліпшити технічні характеристики і пристосувати до різних умов роботи. Існують різні класифікації об’єктивів залежно від їх особливостей.

По-перше, об’єктиви класифікуються по виду. За цим параметром їх можна розділити на:

 • Монофокальный. У такому об’єктиві не можливо встановити будь-які налаштування або поміняти фокусна відстань.
 • Варіофокальний. При використанні такого об’єктива, можна вручну змінити фокусна відстань.
 • Автодиафрагментарный. Такий об’єктив має можливість автоматично збільшувати або зменшувати фрагмент картинки.
 • Трансфокаторный. Це об’єктив з сервоуправляемым фокусною відстанню. Можна віддалено збільшувати, встановлювати чіткість, управляти якістю зображення.
 • Асферичний. Такі об’єктиви виготовляються в значно менших розмірах, у порівнянні зі сферичними об’єктивами. Асферичні лінзи об’єктивів мають нестандартну форму, яка суворо відповідає заданим параметрам під певний пристрій, яка в даному випадку є відеокамера.
 • Мегапіксельний цифровий). Такий об’єктив має цифрову матрицю, що дозволять отримувати чіткі зображення на віддаленій відстані.
 • Pin-hole. Такі об’єктиви мають розмір до 4 мм і встановлюються камери прихованого відеоспостереження.
 • За типом роботи об’єктиви можуть бути з ручною або автоматичною діафрагмою. Як правило, об’єктив з ручною діафрагмою використовуються в системах відеоспостереження, які розташовані всередині будівлі, де освітлення не змінюється. Якщо рівень освітленості якимось чином змінився, то такий об’єктив необхідно вручну відрегулювати. Автоматична діафрагма робить таке регулювання самостійно. Об’єктиви з автоматичною діафрагмою ефективно використовувати при умовах постійної зміни освітленості.

  Також об’єктиви можуть бути з фіксованою або змінною фокусною відстанню. Перший варіант об’єктива обходиться дешевше за ціною, але вимагає правильного налаштування. Необхідний точний розрахунок необхідного кута зору камери відеоспостереження. Від цього буде залежати яку територію охопить камера.

  Для того, щоб правильно підібрати за параметрами об’єктив камери відеоспостереження, необхідно врахувати безліч важливих факторів. Потрібно досить відповідально підійти до цієї справи, так як від цього залежить загальний результат роботи системи відеоспостереження.