Огляд систем відеоспостереження

0
248

В даний час настільки поширена установка систем відеоспостереження, що досить складно знайти місце, де ми не потрапимо під об’єктив камер відеоспостереження. Відеокамери встановлюють з метою фіксації різних протиправних дій. Крім того, за рахунок постійного контролю за подіями можна запобігти виникнення непередбачених ситуацій. Також системи відеоспостереження позитивно впливають на рівень трудової дисципліни в організації.

Сучасне обладнання, яке в даний час представлено на ринку відеоспостереження, володіє різними функціональними здібностями, які виводять відеосистеми на новий рівень. Звичайно, роками раніше ніхто і припустити не міг, що буде щось краще ніж аналогові системи відеоспостереження. В той час саме такі системи були найпопулярнішими і багатофункціональними. Напевно, багато хто знає яким чином функціонують аналогові системи відеоспостереження. Аналогові камери відеоспостереження за допомогою ПЗЗ-матриці створюють сигнал з світлового потоку, після чого відбувається його передача через об’єктив і лінзи, а потім сигнал відправляється назад на матрицю. Запис відео може проводитися на VHS-касети. Основним недоліком аналогових систем відеоспостереження є те, що вони функціонують окремо від інших систем безпеки, установлених на об’єкті. Але, у зв’язку з їх популярністю в минулому, зараз багато користувачів до цих пір використовують аналогове обладнання на деяких об’єктах. Як правило, це невеликі організації, для охорони яких немає необхідності у веденні цілодобового відеоспостереження, а також зберігання всієї інформації, отриманої з відеокамер.

Аналогові системи відеоспостереження поступово відходять на другий план. На зміну прийшли більш вдосконалені пристрої — цифрові. Цифрове обладнання має безліч додаткових функцій, більш зручне і просте у використанні, а також його можна інтегрувати з різними сучасними охоронними комплексами. Системи цифрового відеоспостереження можуть виконувати безліч інтелектуальних функцій:

  • здійснення пошуку необхідної інформації в архіві на підставі відомих даних про час події, дати та ін.;
  • виконання передачі інформації по ЛВС, а також за допомогою мережі інтернет;
  • проведення аналізу відеоданих;
  • ведення контролю за пересуванням людей і транспортних засобів по території об’єкта, що охороняється;
  • функція розпізнавання осіб;
  • розпізнавання номерів автотранспортних засобів та інші можливості.

Варто згадати про бездротовому відеоспостереження. Бездротові системи відеоспостереження відрізняються зручністю і легкістю у використанні. Крім того, бездротове обладнання дозволяє встановлювати системи спостереження абсолютно в будь-якому місці. Це дає можливість вирішити проблеми з тими об’єктами, де провідне відеоспостереження встановити неможливо.

Дуже зручними у використанні є поворотні камери відеоспостереження. Такі пристрої використовують в відеосистем для контролю за рухомими об’єктами. Поворотні відеокамери здатні «захопити» визначений об’єкт, а потім вести його і повертатися в залежності від його переміщення на об’єкті.

Найпопулярнішим в сучасному світі вважається віддалене відеоспостереження. Кількість обладнання мінімальне. Необхідно придбати лише ip-камеру відеоспостереження та забезпечити інтернет з’єднання на об’єкті. Це все, що потрібно для забезпечення віддаленого відеоспостереження. Завдяки хмарному сервісу відеоспостереження, у користувача з’являється можливість не тільки спостерігати за подіями в онлайн режимі, але і створювати архів з відеоданих в хмарному сховищі. Такі універсальні хмарні сервіси, як Cambat, можуть працювати практично з будь-якими ip-камерами відеоспостереження. Завдяки цьому перед користувачем відкривається досить широкий вибір відеопристроїв для свого об’єкта. Хмарне відеоспостереження забезпечує цілодобовий контроль за об’єктом без особистої присутності на його території.