Охоронне, ситуаційне і маркетингове відеоспостереження

0
261

Для того, щоб система відеоспостереження ефективно виконувала свої функції, необхідно наявність грамотного підходу, починаючи з етапу проектування системи. Якщо проект створено правильно, підібрано необхідне обладнання з урахуванням всіх технічних вимог об’єкта, то, відповідно, можна розраховувати на виконання поставлених перед системою відеоспостереження завдань.

В залежності від того, які завдання покладені, системи відеоспостереження діляться на кілька груп: охоронне відеоспостереження, ситуаційне і маркетинговий. Зрозуміло, що кожна з перелічених систем виконує свої завдання, для кожної з них підбирається відповідні обладнання.

Якщо мова йде про систему охоронного відеоспостереження, то головна функція такої системи полягає в запису відео з камер відеоспостереження і збереження отриманої інформації в архівному сховищі. Відеозапис, отримана з відеокамер може послужити доказом якої-небудь події. Система охоронного відеоспостереження має декілька важливих моментів:

  • Основним завданням обладнання, яке застосовується для побудови таких систем, є здійснення якісного запису інформації з камер відеоспостереження. Обладнання повинно бути підібрано таким чином, щоб зображення могло дозволити детально розглянути, наприклад, особистість порушника і провести детальний аналіз сталася ситуації.
  • Система охоронного відеоспостереження повинна володіти зручним пошуком даних в архіві. При великому обсязі збережених даних буде досить складно знайти необхідну інформацію, якщо, наприклад, немає точних даних про час шуканого події. У таких ситуаціях на допомогу приходять інструменти інтелектуального пошуку, що дозволяє знайти необхідну інформацію за лічені хвилини.
  • Охоронне відеоспостереження — доступний варіант побудови системи відеоспостереження. Це найменш витратний вид системи відеоспостереження. Обладнання включає: камери відеоспостереження, пристрої запису інформації і зовнішній доступ до перегляду архівних записів.

Охоронне, ситуаційне і маркетингове відеоспостереженняСитуаційне відеоспостереження включає в себе контроль за тим, що відбувається на об’єкті в режимі реального часу, запис і зберігання даних в архівному сховищі протягом певного часу. Цей вид відеоспостереження охоплює більш широкі функції. Дана система відеоспостереження має свої нюанси, на які необхідно звернути увагу:

  • Ефективність і безпека обладнання. Так як для даного варіанту відеосистеми характерно активне використання обладнання, в тому числі і онлайн перегляд, то буде притаманна велика навантаження на відеосервери, мережеві пристрої. Рівень навантаження може залежати і від типу використовуваних камер відеоспостереження, і від програмного забезпечення, і від багатьох інших факторів. Всі ці моменти потрібно враховувати, щоб отримати ефективну роботу системи.
  • Грамотний підхід до організації робочого місця оператора. Це досить важливе питання. Від того, наскільки оперативно співробітник відреагує на ситуацію, що виникла, буде залежати весь результат подій.
  • Організаційні заходи. Є необхідність в розробці спеціальних дій, які повинні бути зроблені в тій чи іншій ситуації. Як правило, розробляється відповідний документ, в якому будуть прописані всі ці заходи. Такий документ створюється індивідуально для кожного об’єкта, враховуючи всі особливості.

Встановлення відеоспостереження в маркетингових цілях призначена для підвищення ефективності діяльності організації і зростання прибутку. Головним завданням маркетингового відеоспостереження є отримання необхідної інформації: кількість відвідувачів за певний проміжок часу, фіксація в’їзду і виїзду транспортних засобів та інше. Подібна інформація використовується для того, щоб оптимізувати деякі процеси. Для створення системи маркетингового відеоспостереження використовуються сучасні технології відеоаналізу. Досить часто такі системи використовуються в сфері роздрібної торгівлі. Сучасні технології дозволяють формувати системну інформацію про діяльність, наприклад, декількох точок продажу. Самостійно вести контроль за великою кількістю об’єктів і аналізувати інформацію вручну не представляється можливим. Зрозуміло, щоб створити таку систему відеоспостереження, потрібно володіти відповідними знаннями в підборі обладнання та його місцезнаходження.

Загалом, системи відеоспостереження можуть бути використані для виконання самих різних завдань. В залежності від призначення системи підбирається відповідні обладнання, що володіють відповідними технічними характеристиками. Тому, в першу чергу, перед установкою устаткування користувач повинен визначитися із завданнями, які покладені на систему відеоспостереження.