Оптимізація витрат на модернізацію системи відеоспостереження

0
143

Ефективність роботи і тривалість терміну служби встановлених систем відеоспостереження безпосередньо залежить від якості проведеного монтажу і правильно підібраного проекту системи. Досить часто користувач стикається з такою ситуацією, коли через певний час експлуатації системи відеоспостереження, дають про себе знати, наприклад, погано обтиснуті роз’єми або інше обладнання, при виборі якого в минулому були заощаджені кошти. У зв’язку з цим виникає бажання модернізувати вже дещо застарілу систему відеоспостереження: усунути виниклі несправності, збільшити кількість камер відеоспостереження, а, можливо, і замінити існуючі на більш вдосконалене обладнання.

Досить трудомісткий питання заміни та прокладання кабельних ліній в системі відеоспостереження, особливо якщо користувач точно не знає де саме вони були прокладені спочатку. Ми розглянемо можливий процес модернізації системи відеоспостереження на коаксіальному кабелі та системи на кручений парі. Якщо на об’єкті використовується коаксіальний кабель, то, як правило, в системі відеоспостереження виконано пряме з’єднання аналогових відеовиходів камер відеоспостереження і відеовходів цифрового відеореєстратора. В такому випадку можна просто поміняти обладнання (аналогові відеокамери і відеореєстратор), але такі дії не дадуть очевидного результату. Такий варіант можна застосувати у тому випадку, якщо, наприклад, старе пристрій не справляється із засвіченням на об’єкті. Можна вибрати камеру відеоспостереження, яка буде мати більш досконалу систему компенсації засвічення. Якщо обладнання використовується в нічний час, то може знадобитися додаткове освітлення, щоб отримати бажану картинку.

В даний час також є можливість отримати зображення більш високої якості при використанні коаксіального кабелю. У цьому допоможе обладнання HD-SDI, яке здатне передавати відеосигнал високого дозволу з використанням коаксіального кабелю. Такий варіант усе більше набирає популярність серед користувачів. Головною відмінністю від аналогових систем відеоспостереження можна назвати меншу довжину кабельних ліній.

Є ще один варіант, щоб удосконалити систему відеоспостереження на основі коаксіального кабелю. Мова йде про передачу сигналу Ethernet на коаксіальному кабелю. Такий варіант дозволяє підключити IP-камери відеоспостереження.

Розглянемо можливі способи модернізації системи відеоспостереження на кручений парі. Замінити IP-відеокамери не складе великої праці, але варто звернути увагу на максимальну величину трафіку у вузьких місцях мережі. У тих випадках, коли використовується велика кількість камер відеоспостереження, встановлюють швидкісні комутатори. У деяких випадках виникає необхідність в перекладанні певних кабельних з’єднань, а, як варіант, можна додати ще один кабель паралельно зі старим.

До кожної системи відеоспостереження потрібен індивідуальний підхід. В якому випадку може знадобитися всього лише невеликий ремонт, в іншому — заміна певної частини обладнання, а в третьому — єдиним варіантом може бути лише встановлення нової системи відеоспостереження.