Основні функціональні можливості камер відеоспостереження

0
266

Головна функція будь-якої системи відеоспостереження — це перегляд і відеозапис усіх подій, які підпадають під огляд камер відеоспостереження. При цьому кожен пристрій, що входить до складу системи відеоспостереження володіє своїми індивідуальними функціональними здібностями, які забезпечують його максимально ефективну роботу. Розглянемо основні можливості камер відеоспостереження і їх значення.

  • Функція «День/ніч». Дана функція забезпечує автоматичний перехід камери відеоспостереження з кольорового режиму в чорно-білий. Крім того, перемикання можна виконати і в ручному режимі. При поганому освітленні на об’єкті камера відеоспостереження, яка працює в чорно-білому режимі суттєво знижує рівень шуму відеозображення і підвищує світлочутливість. В установках автоматичного переходу на такий режим можна встановити той рівень освітленості, при якому пристрій буде виконувати перехід і час затримки, щоб не було помилкового переходу, якщо відбулося короткочасне зміна рівня світла.
  • Розширений динамічний діапазон. Для такого режиму характерне одночасне використання двох швидкостей затвора. Для яскравих ділянок — швидка, а для темних-звичайна. Це дає можливість отримати збалансоване зображення.
  • Компенсація задньої засвітки. Може бути використано два режими: автоматичний і ручний. При ручному режимі вибираються статичні зони, за якими проводиться обробка. При автоматичному режимі відеокамера буде самостійно вирівнювати рівень освітленості по всьому полю зору. Прикладом може послужити розпізнавання номера транспортного засобу в темний час доби.
  • Інфрачервона підсвічування. Може працювати або при включення в ручному режимі, або при автоматичному переході камери відеоспостереження в нічний режим функціонування. Застосовується для ефективного ведення спостереження в нічний час доби.
  • Фільтр придушення шумів. Використовується для отримання чіткої картинки при відеозйомки рухомих об’єктів при поганому освітленні.
  • Детектор руху. Завдяки такій функції можна підвищити ефективність роботи системи відеоспостереження. Відеосистема може бути налаштована таким чином, що при виявленні на об’єкті руху, оператор буде отримувати відповідне повідомлення, що дозволяє своєчасно реагувати на виниклу ситуацію.
  • Встановлення прихованих зон на об’єкті. Суть цієї функції полягає в тому, що на рівні програмного забезпечення можна встановити певні зони, де ведення зйомки заборонено. В залежності від моделі пристрою, кількість зон може бути різним.
  • Ми перерахували основні функції камер відеоспостереження, які використовуються для побудови відеосистем на різних об’єктах. Всі вони дозволяють організувати максимально ефективну роботи системи при різних умовах.