Основні питання у виборі обладнання для охоронних систем відеоспостереження

0
218

Установка системи відеоспостереження на об’єкті, незалежно від сфери його діяльності, вимагає певного підходу у виборі всіх складових елементів системи. В процесі підбору обладнання та установки вирішується безліч важливих питань, від яких залежатиме подальше функціонування системи відеоспостереження та ефективність виконання покладених на неї функцій.

Перше питання, напевно, буде стосуватися камер відеоспостереження. Потрібно визначитися будуть камери кольорові або чорно-білі. Камери відеоспостереження, які передають кольорове зображення мають більш високу вартість, а також для моніторингу повинні використовуватися кольорові монітори. Використання кольорових камер більше підійде для об’єкта, де буде матися достатній рівень освітлення. Якщо освітлення буде не достатньо, то оптимальним варіантом буде використання чорно-білих камер відеоспостереження. Не слід купувати обладнання, параметри якого перевищують необхідні.

При виборі об’єктива камери відеоспостереження потрібно подбати про те, щоб він підходив до камери відеоспостереження як за форматом, так і за способом з’єднання. Потрібно обов’язково врахувати потреби в розпізнаванні об’єктів на території спостереження. У тому разі, коли буде плануватися встановлення камер відеоспостереження для вуличного спостереження, то при виборі захисного кожуха слід вибрати правильні його характеристики, а саме розмір та його здатність витримувати фактори навколишнього середовища.

Вибір способу запису архіву буде прямо залежати від того, яке обладнання буде обрано. Можливий варіант зберігання інформації на жорстких дисках, а хмарному сховище або на вбудовану в камеру карті пам’яті.

Для перегляду зображення, отриманого з камер відеоспостереження, також можуть бути використані різні варіанти. Наприклад, якщо користувач використовує ip камери відеоспостереження, підключені до хмарного сервісу відеоспостереження, то перегляд картинки буде доступ абсолютно з будь-яких пристроїв з виходом в інтернет, включаючи мобільний телефон. У тому випадку, якщо створена масштабна система відеоспостереження, організовано місце для спостереження оператора, то тут слід грамотно підійти до вибору монітора. Якщо планується використання мультиекранних режимів, то потрібно вибирати монітор великого розміру, щоб оператор зміг ефективно вести моніторинг.

Крім цього, при побудові системи відеоспостереження варто звернути на такі сучасні можливості, як видеоаналитика. Її використання в системах безпеки робить ведення контролю на об’єкті значно зручніше і многофункциональней. В цілому, існує безліч новинок у світі відеоспостереження, які здатні зробити систему відеоспостереження значно ефективніше і простіше для користувача.