Основні тенденції в світі відеоспостереження

0
168

Як тільки системи відеоспостереження стали масово використовуватися в різних сферах життєдіяльності, потреби користувачів у цій сфері почали постійно зростати. Для їх задоволення необхідно удосконалення технологій, що дозволяє забезпечити безпеку на високому рівні. Розвиток в світі технологій, в першу чергу, пов’язано з поліпшенням якості зображення, а також з виникненням додаткових можливостей, пов’язаних із зберіганням інформації.

В даний час існує досить широкий вибір обладнання для відеоспостереження, включаючи різні варіанти відеокамер, пристроїв зберігання інформації і програмного забезпечення. Існує кілька основних тенденцій у розвитку ринку відеоспостереження. В першу чергу, варто відзначити явний перехід від аналогових систем ip-відеоспостереження. IP-системи відеоспостереження мають набагато більше функціональних можливостей, що і викликає особливий інтерес у користувачів.

Другий момент, це прагнення виробників обладнання перейти на відео високого дозволу. Безліч користувачів намагається випустити все більш просунуті камери відеоспостереження. Кількість пікселів в характеристиках відеокамер зростає, а ось питання створення процесорів, здатних швидко обробляти такі відеопотоки і варіантів зберігання такого великого обсягу інформації залишається відкритим. Більш важливими моментами, яким варто приділити увагу, на думку багатьох експертів, є, наприклад, розширення динамічного діапазону або поліпшення швидкодії камери.

Ще одним етапом у розвитку систем відеоспостереження можна назвати удосконалення методів стиснення відео. Це пов’язано з тим, що зі збільшенням попиту на HD камери виникла потреба в пошуку більш економічних рішень для зберігання файлів великих розмірів. У зв’язку з цим стали з’являтися нові алгоритми стиснення відео, які дозволяють ефективно передавати відеопотоки з різним ступенем стиснення.

Існує безліч об’єктів, на яких установка системи відеоспостереження без допомоги бездротового обладнання була б просто неможлива. Саме тому все більше набирають популярність бездротові камери відеоспостереження. На жаль, має місце недостатня пропускна здатність мереж 3G і Wi-Fi, але в деяких ситуаціях бездротові камери можуть бути єдиним способом забезпечення безпеки і контролю на об’єкті.

З розвитком систем відеоспостереження з’являються нові пристрої, оснащені різними вдосконаленими функціями. Багато виробники відеокамер приділяють увагу відеозйомці при різних умовах освітленості, для цього розробляють нові технології управління діафрагмою, що забезпечує отримання більш чіткого зображення. Для контролю за великими територіями були розроблені ширококутні об’єктиви для камер відеоспостереження. Вони дають максимально широкий кут огляду. Великою популярністю користуються камери відеоспостереження з режимом «День-ніч». Таке обладнання в денний час доби працює в кольоровому режимі, а з настанням темряви автоматично переходить на чорно-білу відеозйомку.

Також варто звернути увагу на те, що системи відеоспостереження з розвитком технологій стають «розумними». Багато відеокамери оснащені різними датчиками. Таке обладнання може легко інтегруватися з іншими охоронними системами на об’єкті. Всі розвиваються характеристики відеообладнання дозволяють використовувати його для побудови систем відеоспостереження на різних об’єктах.