Особливості встановлення відеокамер для інтелектуальних відеосистем

0
244

В даний момент ми можемо спостерігати перехід від стандартних систем відеоспостереження до мережевих. Такий процес несе за собою використання різних IP-кодерів відеосигналу, а також вбудованою відеоаналітікі. Коли система відеоспостереження володіє інтелектуальними здібностями, з’являється можливість роз’яснювати відбуваються події, які були зафіксовані камерою відеоспостереження. Крім цього, така система відеоспостереження здатна самостійно приймати рішення та надавати користувачеві тільки саму необхідну інформацію. Але інтелектуальні можливості системи відеоспостереження можуть бути перекреслені, якщо не будуть дотримуватися основні правила. Далі ми розглянемо основні принципи монтажу і налаштування стаціонарних і PTZ-камер, які будуть використовуватися для інтелектуального відеоспостереження.

Візьмемо за приклад систему відеоспостереження, яка заснована на стандартному обладнанні і IP-кодерах з вбудованою видеоаналитикой. Існують певні принципи, які застосовуються при підключенні стаціонарних і PTZ-камер до кодерам відеосигналу:

  • Якщо відеокамера оснащена знакогенератором, то він повинен знаходитися у включеному режимі.
  • PTZ-відеокамери використовуються з автофокусом. Автофокус в цих пристроїв повинен бути включений, а ось компенсація задній засвічення вимкнена.
  • Камера відеоспостереження повинна бути встановлена таким чином, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені.
  • Відеокамеру слід використовувати з активованим стабілізатором зображення.
  • У тому випадку, якщо відеокамера оснащена детектором рух, то його слід вимкнути.
  • Камера відеоспостереження повинна бути налаштована таким чином, щоб користувач міг отримати чітке уявлення про об’єкт, що потрапив у зону спостереження.

При налаштуванні фокусування камер відеоспостереження потрібно здійснювати її таким чином, щоб була висока глибина різкості в денний час, а вся подальша настройка проводиться вже в темний час доби. Існують відповідні вимоги і до об’єктивів відеокамер. Якщо спостереження вестиметься в нічний час і буде застосовуватися додаткова ІЧ-підсвічування, то об’єктиву необхідно забезпечити виключення ІК-фільтра в цей час.Як правило, застосовують об’єктив зі збільшенням для того, щоб можна було розпізнати порушника на певній відстані. Для того, щоб об’єкт було легко розпізнати, коли він рухається у бік відеокамери, кут установки і кут висоти установки пристрою необхідно підбирати залежно від розмірів зони виявлення і можливого напрямку переміщення об’єкта.

Правильне освітлення на об’єкті передбачає встановлення джерел світла за камерою відеоспостереження. Завжди потрібно уникати прямого попадання на об’єктив як сонячних променів, так і штучного освітлення. Після виконання всіх рекомендацій та встановлення пристроїв, обов’язково повинен бути складений графік технічного обслуговування. Якщо при встановленні максимально витримані всі правила, то робота інтелектуальної системи відеоспостереження обов’язково виправдає вкладені в неї кошти.