Особливості зберігання даних у великих системах HD-відеоспостереження

0
288

Розвиток технологій у сфері відеоспостереження дає можливість користувачеві вибирати на свій розсуд способи зберігання даних, отриманих з камер відеоспостереження. Різні способи зберігання інформації дозволяють враховувати всі можливі переваги користувача. Звичайно ж, є безліч моментів, на які обов’язково потрібно звернути увагу при побудові системи відеоспостереження. Якщо користувач зацікавлений в камерах з високою роздільною здатністю, то, безумовно, про аналоговому відеоспостереження тут мова йти не буде. Для здійснення такої задачі є два прийнятних варіанти: IP-відеокамери і технологія HD-SDI.

Якщо говорити про варіант з HD-SDI, то він дуже схожий на аналогове відеоспостереження. Встановлення та налаштування обладнання досить схожі. Передача відео здійснюється по коаксіальному кабелю. Головна відмінність полягає в тому, що відео має цифровий формат. Дана технологія характеризується тим, що відбувається передача нестисненого HD-відео по коаксіальному кабелю, а відеореєстратор кодує його. Якість такого зображення ані трохи не поступається IP-відеокамер. Але потрібно врахувати, що в цьому випадку вимоги до обчислювальної потужності відеореєстратора будуть на високому рівні. Такий варіант не дуже поширений, вибір відповідного устаткування не великий, тому частіше вибір користувача падає на IP-відеоспостереження.

При використанні IP-камер відеоспостереження перед користувачем відкривається великий вибір технологій для зберігання архівних відеозаписів. Велика частина з них заснована на використанні мережевих можливостей, але також є варіанти відеокамер, які мають вбудовані карти пам’яті. Запис в такому випадку здійснюється безпосередньо. Звичайно ж, це далеко не найкращий варіант. Основним мінусом використання вбудованої карти пам’яті є обмежений обсяг пам’яті. Якщо буде проводитися запис відео з високою роздільною здатністю, карти пам’яті може вистачити на дуже маленький проміжок, наприклад, не більше доби. Такий варіант зовсім не підходить для створення великих систем відеоспостереження, де вимагається зберігання великого обсягу даних. Використовувати IP відеокамери з вбудованою картою пам’яті можна для невеликих систем відеоспостереження, де обсяг карти не буде створювати ніяких проблем для збереження інформації.

Більш підходящим варіантом для зберігання даних з системи IP-відеоспостереження можна назвати мережеві відеореєстратори, які можна використовувати при підключенні великої кількості камер. Варто врахувати, що здібності деяких відеореєстратор перебільшені. Як правило, якщо зазначено, що відеореєстратор здатний підтримувати 16 IP-відеокамер, то це стосується камер з низьким дозволом. Якщо до такого обладнання будуть підключені відеокамери високого дозволу, то в цьому випадку можна буде розраховувати тільки на роботу, наприклад, 4 камер. Альтернативним способом збереження даних вважаються мережеві сховища. Досить часто такі пристрої здатні працювати з великим переліком відеокамер. Таке обладнання призначене тільки для зберігання інформації.

Для роботи з великими системами відеоспостереження використовують комп’ютерні реєстратори. Однією з основних завдань відеоспостереження є збереження відеозаписів в архіві. Комп’ютерні системи для вирішення цієї задачі володіють самими широкими можливостями. Більша частина різних технологій, що використовуються в системі відеоспостереження в даний час, прийшла в цю сферу саме з області інформаційних технологій. Ще одним важливим елементом, який використовується для зберігання даних, є жорсткий диск. До цих пристроїв пред’являються дещо інші вимоги, на відміну від комп’ютерних жорстких дисків, так як їм належить безперервно записувати інформації 24 години на добу. Існують спеціалізовані жорсткі диски, які призначені для використання в системах відеоспостереження. Вони володіють більш високим рівнем продуктивності.

Якщо система відеоспостереження буде встановлено з використанням не занадто великої кількості відеокамер, то можливі й інші варіанти зберігання інформації. Останнім часом набирають популярність хмарні сховища. Як правило, в цьому випадку користувач сам може вибрати необхідний обсяг, а від того який обсяг даних буде завантажений в хмару, буде залежати тариф і оплата за зберігання даних. У будь-якому випадку, кожен варіант зберігання відеоінформації застосовується на практиці. Кожен користувач, в залежності від цілей і завдань, вибирає більш відповідний для себе варіант.