Особливості живлення систем відеоспостереження

0
290

Головною складовою охоронної системи є камери відеоспостереження. Від того, якими технічними характеристиками володіє обладнання, залежить функціонування всієї системи відеоспостереження в цілому. При побудові систем відеоспостереження часто використовують підключення устаткування з допомогою постійного струму. Такий варіант кращий для багатьох за рахунок того, що потрібна менша кількість джерел живлення, простіше вести контроль за роботою системи.

Є ще такий варіант забезпечення пристроїв харчуванням, як робота від промислової мережі. Такий варіант є оптимальним для систем відеоспостереження, встановлених поза приміщенням, де використовуються зовнішні камери відеоспостереження, оснащені термокожухом з підігрівом, і потрібна велика кількість енергії.

Сучасні камери відеоспостереження являють собою досить економічне обладнання. Часто використовуваними камерами відеоспостереження є пристрої з ПЗС-матрицею 1/3 дюйма. Для таких відеокамер характерне типове споживання енергії, яке не перевищує 100 — 120 мА при напрузі 12 В постійного струму. Якщо відеокамера веде зйомку в кольоровому режимі і має високу роздільну здатність, то тоді цей показник буде вищим, але не перевищить значення в 200-250 мА. Зрозуміло, є деякі відмінності в пристроях від різних фірм-виробників.

Для забезпечення харчуванням камер відеоспостереження правильним рішенням буде використання стабілізованих джерел живлення. Такий підхід забезпечує постійну напругу, а також відсутня взаємовплив камер відеоспостереження, які з ними сполучені.

В даний час на ринку відеоспостереження можна знайти велику кількість обладнання, але, на жаль, не всі пристрої відповідають заявленим виробником характеристиками. Часто для подібного обладнання характерні наступні недоліки: перегрів при максимальному рівні напруги в мережі; не спостерігається стабілізація при номінальному навантаженні і мінімальному рівнем напруги в мережі. Головними причинами таких проблем є: застосування трансформаторів поганої якості; поганий тепловідвід для інтегрального стабілізатора; низький рівень напруги на вході стабілізатора та ін.

Для побудови сучасних систем відеоспостереження активно користуються попитом джерела живлення з імпульсними перетворювачами напруги. Як правило, показник частоти знаходиться на рівні до 100 кГц, а в деяких моделях пристроїв і перевищує це значення. Для таких джерел характерний широкий діапазон вхідних напруг, високий рівень ефективності і питома потужність. Такі пристрої також можуть стати причиною виникнення певних проблем у роботі системи відеоспостереження. Таке можливо в тому випадку, якщо зроблена невдала конструкція, погана фільтрація вхідного і вихідного напруги. Все це стає причиною виникнення прямих і перехресних перешкод в процесі експлуатації системи відеоспостереження.

У камер відеоспостереження, які застосовуються для побудови сучасних систем відеоспостереження, розмах пульсацій має показник в 50-80 мкА. Це говорить про те, що можна застосовувати один стабілізований джерело забезпечення харчуванням для 5-7 камер відеоспостереження, що дає можливість значно заощадити кошти.

Є певні умови, які необхідно витримати:

  • камери відеоспостереження повинні мати окремі кабельні з’єднання з джерелом живлення;
  • не можна використовувати для забезпечення харчуванням сигнальний кабель;
  • підключення проводу живлення, що має негативний полюс із загальним вводом, повинно бути виконано тільки у самої камери;
  • необхідно виконувати коректний розрахунок перерізу проводів.

Чим більш масштабна система відеоспостереження встановлюється на об’єкті, тим ретельніше повинні виконуватися всі вимоги по установці, так як від дрібних складових деталей буде залежати успішність процесу експлуатації системи відеоспостереження в цілому.