Переваги відеоспостереження в транспортних засобах

0
206

Встановлення камер відеоспостереження в транспорті є важливим інструментом для вирішення можливих конфліктних чи спірних ситуацій. Це стосується і самого водія транспортного засобу, і його пасажирів. У кожному виді транспортного засобу відеокамери виконують певні завдання. Розглянемо основні з них.

  • Установка системи відеоспостереження в міському наземному автомобільному транспорті. До цього виду транспорту належать автобуси, маршрутні таксі та інше. В першу чергу, камери відеоспостереження будуть фіксувати різні неправомірні дії в салоні, а також вести моніторинг дій водія транспортного засобу. Камери відеоспостереження дозволять контролювати кількість робочих годин, відпрацьованих водієм. Камери відеоспостереження встановлюються в кожному транспортному засобі. Як правило, всі дані отримані протягом робочого дня, зберігаються в архіві відеозаписів на сервері автопарку. Надалі інформація з відеоархіву може знадобитися для розв’язання різних спірних ситуацій.
  • Відеоспостереження в наземному залізничному транспорті. Головне завдання такого відеоспостереження — контроль за діями пасажирів з метою виключення протиправних дій. Крім того, ведеться моніторинг за діями машиніста. Організація системи відеоспостереження на залізничному транспорті здійснюється за рахунок встановлення відеокамер у кожному вагоні складу, із записом всього, що відбувається. У деяких випадках організовується віддалене відеоспостереження, коли машиніст може в режимі онлайн спостерігати за подіями. Вся інформація, як правило, переходить в архів після прибуття поїзда на кінцеву станцію прямування.
  • Система відеоспостереження в підземному залізничному транспорті. Інформація, отримана з камер відеоспостереження, що дозволяє не тільки здійснювати контроль за діями пасажирів і машиніста, з метою запобігання неправомірних ситуацій, а також з’являється можливість своєчасно відреагувати на позаштатні ситуації. Також, в деяких метрополітенах є можливість вести спостереження в онлайн режимі, шляхом підключення до відеокамер, встановлених у вагонах.
  • Відеоспостереження в автомобілі. Ймовірно, можна назвати найбільш поширеним варіантом використання відеоспостереження в траснспортных засобах. Велика кількість автомобілістів використовують відеореєстратори, які в безперервному режимі ведуть відеозйомку дорожнього руху. Часто відеозапис може послужити доказом вчинення будь-якої транспортної пригоди.