Подробиці про google tensor: зростання продуктивності на 80%, ші, режим сну

0
25

При випуску нових флагманських смартфонів pixel 6 і pixel 6 pro компанія google поділилася деякими подробицями про свою першу мобільній платформі tensor. Вона була розроблена всередині google і орієнтована на майбутній розвиток нових можливостей, пов’язаних з машинним навчанням і штучним інтелектом.

Оцінюючи перспективи суперництва з провідними soc на ринку, продуктовий менеджер google моніка гупта заявила, що досягнуті«пікові швидкості нового чіпа і його графічного процесора відмінно виглядають в тестах, але реальний користувальницький досвід може не завжди відображати досягнутий високий рівень». Вона зазначила, що google не розглядає в якості головного орієнтира перемогу над конкурентами в популярних тестах. Компанія має намір розвивати tensor, спираючись на його прикладне застосування.

Чіпсет tensor складається з декількох частин, кожна з яких призначена для виконання певної частини робіт. Обчислювальна частина (cpu) побудована за схемою «2+2+4″. Два головних ядра збудовані на архітектурі суперядра arm cortex-x1. Інша обчислювальна частина нового чіпа підтверджує колишні чутки. У них стверджувалося, що tensor являє собою варіант гібридного чіпсета на зразок samsung exynos 2100. Хоча google не розкрила всіх деталей, але за оцінками експертів, до складу цієї обчислювальної частини tensor увійшли два високопродуктивних ядра cortex-a78 і чотири високоефективних ядра cortex-a55.

У верхньому лівому куті чіпсета знаходиться блок tpu. Він являє собою інтегрований набір інструментів, за допомогою якого реалізована робота механізму машинного навчання google. Розробкою цього механізму займався підрозділ google research.

Поруч розташовується блок isp, призначений для обробки фото і відео. Він містить «ключові алгоритми, інтегровані безпосередньо в кристал для підвищення енергоефективності».

Тут же розташовується блок context hub — набір інструментів для виконання рутинних завдань в режимі наднизького енергоспоживання.

Google опублікувала оцінку продуктивності нового чіпсета. Для цього було наведено порівняння з роботою платформи смартфона pixel 5. Новий tensor забезпечує приріст продуктивності звичайних обчислень на 80% і збільшення продуктивності графіки на 370%.

Google звертає також увагу на підтримку функцій, пов’язаних з машинним навчанням. Серед них нова функція google magic eraser, яка дозволяє аналізувати сцени і швидко видаляти з фотографій небажаний контент. Наприклад, з її допомогою можна видалити людей і об’єкти на задньому плані фотографій.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також:

випуск процесорів amd ryzen threadripper 5000 series відкладено до 2022 року