Помилки при виборі камер відеоспостереження

0
116

На сучасному ринку систем відеоспостереження ми можемо побачити безліч варіантів обладнання, яке має різні характеристики. Деякі камери відеоспостереження, на перший погляд, можуть здатися абсолютно ідентичними, але одна маленька відмінність в параметрах може істотно зіграти роль при роботі пристрою. Немає певного критерію, на який можна покластися при виборі відеокамери. Для того, щоб правильно підібрати обладнання необхідно проаналізувати велику кількість деталей, що стосуються встановлення системи відеоспостереження. Досить часто на цьому етапі недосвідчені користувачі роблять безліч помилок. Зараз ми розглянемо основні помилки, які, як правило, допускаються при виборі відеокамер.

  • Вибір обладнання здійснюється без встановлених для нього конкретних завдань. При створенні системи відеоспостереження, спочатку, потрібно визначити для яких цілей вона буде встановлена і які завдання ставитимуться перед відеокамерами. Можливо, на об’єкті знадобитися робота обладнання при різному рівні освітленості, розпізнавання дрібних деталей в кадрі та інше. Без такого аналізу, ймовірність невідповідного обладнання дуже висока.
  • Неправильний вибір відеокамери для роботи в темний час доби. Для таких цілей необхідно вибирати обладнання, яке більш ефективно впорається з роботою в темряві. Краще використовувати камери з вбудованим інфрачервоним підсвічуванням необхідної дальності. Іноді для підсвічування додатково використовують інфрачервоні прожектори. Альтернативним варіантом є кольорові камери відеоспостереження з функцією День/Ніч. При недостатньому освітленні таке обладнання просто перемикається в чорно-білий режим зйомки.
  • Використання камер відеоспостереження зі стандартним дозволом для деталізації картинки. Якщо в задачах відеокамери буде стояти розпізнавання осіб, номерів транспортних засобів, різних написів та інших дрібних деталей, то використання камер з звичайним дозволом ніяким чином не підійде для таких цілей. Чим більше буде роздільна здатність матриці камери, тим краще можна буде деталізувати картинку.
  • Вибір камери з великим кутом огляду для спостереження за віддаленими об’єктами. Фокусна відстань лінзи (об’єктива) визначає кут камери: чим більше відстань від матриці до скла, тим менше кут огляду. Якщо обрана відеокамера з фокусною значенням 2,5 або 3,6 мм, то її слід використати для панорамної зйомки, тобто можна контролювати загальну обстановку в поле зору об’єктива, але вона не дозволяє деталізувати конкретну ділянку кадру. А камера, яка має малий кут огляду і фокусна відстань від 9-12 мм, дозволяє моніторити ділянки об’єкта, віддаленими від неї більш ніж на 20 м.
  • Нехтування динамічним діапазоном камери, призначеної для використання в умовах великої різниці освітлення. Чим ширший динамічний діапазон, тим в більш складних умовах відеокамера зможе функціонувати і передавати картинку без спотворення. Якщо ширина динамічного діапазону камери не достатня, то ефективність роботи такої камери досить низька, так як зображення в результаті буде мати засвічені і затемнені плями.
  • Використання внутрішніх камер відеоспостереження поза приміщенням. Таку помилку допускають користувачі не через незнання, а просто кажучи, з метою заощадити кошти на купівлю обладнання. Вартість зовнішніх камер відеоспостереження вище, але це додаткові характеристики виправдовують ціну. Таке обладнання пристосоване до впливу негативних факторів навколишнього середовища.
  • Нехтування установкою антивандальних камер відеоспостереження. Якщо установка відеообладнання планується в місцях, які не охороняються і доступ до камер буде можливий для будь-якого охочого, то слід подбати про захист обладнання від пошкоджень. Пристрої в пластиковому корпусі зовсім не підходящий варіант. Для таких цілей використовують спеціальне обладнання — антивандальні камери відеоспостереження. Вони не вразливі до різного роду механічних пошкоджень.
  • Функція DIS. Наявність функції цифрової стабілізації (DIS) дає можливість використовувати відеообладнання в умовах підвищеної вібрації, наприклад, на виробництві. Якщо для цих цілей буде використовуватися обладнання без такої функції, то зображення в результаті вийде змащеним.
  • Економія на камері з високою частотою кадрів для використання в умовах швидкої зміни обстановки. Перед покупкою камер відеоспостереження необхідно ретельно продумати, що буде знаходитися в зоні їх видимості. Якщо потрібно спостереження на об’єкті, де швидко змінюються події, то необхідно використовувати обладнання з високою частотою запису кадрів. В іншому випадку, частина подій залишиться пропущеної.
  • Це одні з досить поширених помилок, які користувач робить при виборі обладнання. В результаті вся система в цілому працює неефективно і не здатна виконати завдання, які на неї покладені. Тому, щоб потім не витрачати додатковий час і кошти на роботу над помилками, необхідно спочатку раціонально підійти до вирішення питання підбору обладнання.