Правила вибору відеореєстратора

0
292

Після того, як прийнято рішення про створення системи відеоспостереження на об’єкті, з’являється маса важливих питань, що підлягають ретельному розгляду. Одним з них є вибір необхідного обладнання. Якщо користувач віддає перевагу більш стандартного варіанта установки відеосистем, то кількість обладнання, необхідного для функціонування зростає. Мова йде про те, що потрібно відеореєстратор. Якщо, наприклад, розглядати систему відеоспостереження, засновану на хмарному сервісі, то в цьому випадку відеореєстратор можна виключити зі списку необхідних пристроїв, так як ip відеокамери підключаються безпосередньо, а вся інформація зберігається в хмарному сховищі. Крім того, користувач може в будь-який час і в будь-якому місці мати доступ не тільки до камер відеоспостереження в режимі онлайн, але і до архівних відеозаписів. Але ми зараз розглянемо той варіант, коли до складу відеосистеми входить відеореєстратор.

Отже, ґрунтуючись на умовах об’єкта, де планується установка відеоспостереження, необхідних характеристиках і побажання користувача, слід детально розглядати деякі параметри обладнання.

Основним параметром, на який слід звернути увагу, вважається якість запису. Даний параметр залежить від швидкості запису та дозволи. Під швидкістю запису розуміється загальна кількість кадрів за всіма відеоканалами, яке було зроблено за тимчасовий проміжок часу в одну секунду. При розгляді технічних характеристик, заявлених виробником, слід пам’ятати, що зазначену швидкість запису слід розділити на підтримується число каналів відеореєстратора. Що стосується дозволу картинки, то варто відзначити, що зображення складається із певної кількості точок, від чого залежить рівень деталізації.

Багато фахівців в області відеоспостереження висловлюють думку, що відеозапис, що має максимальний дозвіл, несумісна з максимальною швидкістю запису. Як правило, тільки один з цих параметрів може бути провідним. Також слід розглянути й інші характеристики відеореєстратора:

  • Формат стиснення відеозображення і його збереження в архіві. Найчастіше використовується MJPEG, H. 264, MPEG4. Формат H. 264 характеризується більш високим рівнем передачі кольору, а також дозволяє економити місце на диску.
  • Оснащеність необхідним числом аудіоканалів, відеовиходи BNC або D-Sub.
  • Різні мережеві та інтелектуальні можливості. Під ці мається на увазі можливість відправляти відеозапису на e-mail, розпізнавати обличчя і номери автотранспортних засобів, віддалене керування системою та інше.