Представлений концептуальний електричний кросовер smart concept #1 (5 фото + відео)

0
12

Компанія mercedes-benz ag і китайський автовиробник geely automobile group ще в 2019 році об’єдналися для створення спільного підприємства з розвитку повністю електричних автомобілів під брендом smart. Цього року на мюнхенському автосалоні iaa mobility 2021 китайсько-німецьким підприємством був продемонстрований концептуальний електричний кросовер smart concept #1.

Дизайн нового автомобіля явно вказує на зовнішню схожість з автомобілями бренду smart. При цьому концептуальна модель має і окремі інноваційні елементи корпусу, такі як величезний скляний дах, аеродинамічна форма і наявність характерних для електромобілів систем зовнішнього освітлення. Насичений технічними засобами салон також виконаний в оригінальному колірному рішенні з елементами золотистої окантовки. Габаритні розміри концепту — 4290×1910×1698 мм при колісній базі 2750 мм

Електричний кросовер smart concept #1 не має центральної стійки, а двері відкриваються в різні боки (задня — проти руху автомобіля). Усередині салону розташований великий 12,8-дюймовий сенсорний екран, виконаний в стилі монітора в telsa model 3. Корпус автомобіля в передній і задній частині прикрашають яскраві світлодіодні смуги. Електромобіль також отримує стильні 21-дюймові колеса.

Електромобіль створений на архітектурі geely sea ev, призначеної для використання в дев’яти автомобільних брендах geely, серед яких volvo, polestar, smart і lotus. У мюнхені розробники smart concept #1 не озвучили конкретні технічні параметри майбутнього автомобіля. Однак грунтуючись на відомостях про попередні електромобілях smart eq, можна припустити мінімальні технічні параметри кросовера.

Зокрема такі моделі оснащувалися двигуном потужністю 60 квт (82 к.с.), здатним генерувати крутний момент 160 нм. Максимальна швидкість smart eq становить 130 км/год, а розгін до 100 км займає 12 секунд. Радіус автономного пробігу таких моделей становить 150 км (nedc). В електричному кросовері smart concept #1 будуть звичайно більш високі технічні параметри, про конкретну величину яких буде розказано вже в 2022 році.

Розробники підприємства mercedes-geely заявили, що smart concept #1 практично готовий до запуску в серійне виробництво. Серійні електричні кросовери smart будуть випускатися в декількох модифікаціях з різними радіусами автономної їзди. Перші моделі вийдуть на ринок в китаї вже в 2022 році. Надалі кросовери smart будуть пропонуватися і на ринку в європі.