Причини спотворення відеозображення

0
233

При монтажі системи відеоспостереження існує безліч моментів, яким необхідно приділити належну увагу. Наприклад, питання електроживлення, заземлення, захисту і компенсації перешкод, не можна залишати без уваги. Від того, наскільки правильно були проведені установчі роботи, чи були враховані всі вимоги, залежить робота всієї системи в цілому. Якщо ж фахівці з установки обладнання втратили будь-які деталі в питаннях, пов’язаних безпосередньо з функціонуванням обладнання, то можна очікувати перші проблеми.

Найчастіше користувачі стикаються з спотворенням зображення і виникненням перешкод. Ми розглянемо основні причини, які можуть призвести до виникнення таких проблем у роботі системи відеоспостереження.

  • «Блукаючі» струми. Основною причиною спотворення картинки є «блукаючі» струми контурів заземлення. Досить часто при роботі системи відеоспостереження з’являється один такий контур заземлення, при якому під час передачі відеосигналу починають протікати «блукаючі» струми. Такі контури можуть сформуватися як між віддаленої камерою відеоспостереження і приймальним обладнанням, так і між кількома віддаленими відеокамерами. Коли «блукаючі» струми поєднуються з відеосигналом відбувається спотворення зображення. На картинці можуть з’явитися темні тіні, порушується синхронізація, можуть змінитися геометричні розміри предметів. Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно запобігти появі подібних контурів заземлення. Для це потрібно використовувати відеокамери, корпуси та роз’єми яких ізольовані від заземлених кожухів і кронштейнів.
  • Імпульсні перешкоди. Такі перешкоди виникають періодично і поширюються за нульового дроту електромережі. Це відбувається з-за того, що застосовуються імпульсні джерела живлення для обладнання. Такі перешкоди можуть поширюватися по ланцюгах, пов’язаних з нульовим проводом мережі електроживлення.
  • Електромагнітні перешкоди. Вони також є досить поширеною причиною спотворення відеосигналу. Такі перешкоди можуть надходити від різних джерел, включаючи сусідні кабелі і радіовипромінювання. Не варто забувати, що
    що мідна або алюмінієва оплетки коаксіального кабелю абсолютно не захищає широкосмуговий відеосигнал від низькочастотних промислових наведень і перешкод.
  • Ще одна проблема, яка може вплинути на роботу системи відеоспостереження — це перешкоди від розрядів блискавки. Для захисту від попадання блискавки використовують громовідводи і заземлення, призначені для захисту будинків і людей від ураження електричним струмом. Але такі кошти не здатні захистити електронне обладнання.
  • При роботі систем відеоспостереження на об’єктах можуть виникати перешкоди і спотворення на зображенні. Причини таких проблем можуть бути абсолютно різні. Як правило, чим більше число ліній передачі сигналу і їх протяжність, тим більше ризик виникнення перешкод. До основним способам, з допомогою яких можна вирішити проблему появи спотворень, можна віднести: заземлення, екранування, фільтрація завад у ланцюгах електричного живлення відеообладнання, використання якісної кабельної продукції, використання симетричних ліній передач відеосигналу по витій парі, використання оптоволоконних ліній зв’язку. У будь-якому випадку, при побудові системи відеоспостереження, необхідно детально розглядати питання вибору обладнання, а також додаткових пристроїв і пристосувань, які впливають на якість передачі відеосигналу.