Призначення відеосистем

0
253

Не існує універсальної системи відеоспостереження, яку можна було б встановити на будь-якому об’єкті, а її функціональність змогла б забезпечити виконання всіх поставлених завдань. Системи відеоспостереження діляться на різні типи. В залежності від цілей, завдань і технічних характеристик відеосистеми можуть бути: відкриті і приховані, цифрові і аналогові, вуличні та внутрішні. Такі системи як аналогові зустрічаються все рідше. Їх установка дозволяє вести спостереження тільки на невеликих об’єктах. Цифрові системи мають більш широкими функціями, забезпечують високу якість відеозображення, їх можна використовувати на об’єктах різного масштабу. Крім того, цифрові системи відеоспостереження можна ефективно поєднувати з іншими охоронними системами в єдиний комплекс. Тому, для того щоб правильно зробити вибір на користь необхідної системи відеоспостереження для конкретно об’єкта, слід чітко розуміти цілі і завдання, які перед нею стоять.

Основна функція, виконання якої покладено на системи відеоспостереження, — це отримання інформації. Камери відеоспостереження передають точні дані про події, що відбуваються навколо події. Тому, дані пристрої використовуються для ведення моніторингу в самих різних сферах людської діяльності. Встановлюються камери, звичайно ж, не просто для того, щоб отримувати якусь інформацію, а для забезпечення безпеки на об’єкті, що охороняється. Завдяки системі відеоспостереження з’являється можливість своєчасно реагувати на виникнення різних тривожних ситуацій, налагодити ефективну роботу працівників охорони за рахунок своєчасно отриманої інформації.

Система відеоспостереження включає в себе спостережний пункт, де з екранів моніторів ведеться контроль за всім, що відбувається. Як правило, для оперативного реагування на виникнення тривожної ситуації, на об’єкті розробляється певний план дій для співробітників охорони, що дозволяє максимально швидко вирішувати проблему.

Для того, щоб вірно підібрати обладнання і грамотно спроектувати систему відеоспостереження, необхідно мати уявлення про призначення об’єкта, де планується установка. Якщо відеозйомка буде вестися всередині будівлі, обладнання, відповідно, слід використовувати для внутрішнього відеоспостереження. Для вуличного відеоспостереження такі пристрої вже не підійдуть. Тут потрібне устаткування з захисним корпусом та іншими додатковими параметрами, які дозволяють камері функціонувати при будь-яких погодних умовах.

Якщо говорити про відеоспостереження, яке повинно залишитися непоміченим, то в цих цілях використовують мініатюрні камери відеоспостереження. Саме за допомогою цих пристроїв з’являється можливість побудувати систему прихованого відеоспостереження. Розвиток технологій у галузі відеоспостереження призвело до того, що в даний час існують відео пристрої, об’єктив яких має діаметр 1-2 мм. Але встановлення прихованих систем відеоспостереження регулюється законодавством. Тому, перш ніж встановити подібні відеокамери, слід з’ясувати, чи не буде така установка суперечити закону.