PTZ камери відеоспостереження та їх характеристики

0
319

Для забезпечення безпеки на деяких об’єктах незамінним є використання поворотних (PTZ) камер відеоспостереження. Управляти такими пристроями можна віддалено. Завдяки своїм технічним можливостям одна PTZ камера відеоспостереження може замінити використання декількох звичайних камер на об’єкті.

Процес управління поворотними камерами здійснюється за допомогою пристрою електромеханічного приводу, завдяки якому і можливо виконувати повороти і нахили пристрою. Крім того, такі відеокамери оснащені оптичним трансфокатором, з допомогою якого можна віддалено проводити регулювання фокусної відстані об’єктива. Керувати всією системою можна з використанням спеціального програмного забезпечення,якщо мова йде про мережевих відеокамерах, а також за рахунок пульта керування, якщо використовуються аналогові відеокамери.

Процес ручного керування камерами відеоспостереження досить простий. Оператор спостерігає за подіями з екрану монітора і в необхідний момент повертає відеокамеру в потрібному напрямку за допомогою джойстика або клавіатури.

Автоматична робота поворотних камер відеоспостереження ґрунтується на наступному: реакція відеокамер відбувається в той момент, коли в кадрі спостерігається зміна пікселів. На практиці це виглядає наступним чином: коли відеокамера визначає рух, пристрій починає повертатися в тому напрямку, в якому рухається об’єкт. Коли об’єкт виходить за межі зони охоплення камери, то пристрій повертається в початкове положення.

Багато PTZ камери мають функцію патрулювання. Вона полягає в тому, що можна виконати автоматичне налаштування таким чином, що камера буде виконувати переміщення за встановленим маршрутом. Як і звичайні фіксовані відеокамери, поворотні пристрої можуть мати різні датчики. Крім того, пристрої можуть вести нічне відео за рахунок вбудованої ІК підсвічування.

Поворотні відеокамери можна зустріти в різних варіантах корпусу. Крім того, всі пристрої діляться на камери для зовнішнього і внутрішнього використання, також вони можуть бути корпусними, купольними, напівсферичними. Найбільш популярними можна назвати купольні камери відеоспостереження. При використанні антивандального корпусу, пристрій надійно захищене від навмисних механічних пошкоджень.

За рахунок поворотного механізму для забезпечення контролю на деяких об’єктах буде достатньо використання лише однієї камери відеоспостереження. Часто подібні пристрої використовуються для контролю за подіями на території магазинів, торгових центрів, навчальних закладів та інших подібних об’єктах.

Для забезпечення максимального контролю в систему відеоспостереження включають і поворотні відеокамери, і фіксовані пристрою. Звичайні камери відповідають за безперервний моніторинг, а поворотні пристрої активно функціонують у момент виникнення якої-небудь події на охоронюваній території.