Рекомендації щодо вибору та налаштування ip-відеокамер

0
280

На ринку відеоспостереження камери представлені в двох варіантах: аналогові і ip-відеокамери. Аналогові камери відеоспостереження, звичайно ж, відомі всім. Вони вже давним-давно використовуються для побудови систем безпеки, мають певні техніки установки і різні переваги. Використання ip-камер відеоспостереження дає можливість вести зйомку і передавати готове відеозображення в мережу. Такий пристрій може бути підключено до мережі за допомогою wi-fi з’єднання. IP відеоспостереження має масу додаткових функціональних можливостей. Наприклад, таке обладнання дозволяє вести віддалене відеоспостереження за об’єктом перебуваючи в будь-якій точці земної кулі. Якщо ip-камери будуть підключені до хмарного сервісу відеоспостереження, то у користувача з’явиться можливість зберігати всю інформацію в хмарі, а доступ до неї він також зможе мати віддалено з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. При побудові системи відеоспостереження на підставі хмари немає необхідності в придбанні великої кількості обладнання. Щоб працювати з хмарним сервісом відеоспостереження користувачеві необхідно мати тільки ip-відеокамери і підключення до інтернету. Звичайно ж, не можна сказати, що аналогові камери відеоспостереження повністю йдуть з ринку відеоспостереження, але використання ip пристроїв все ж таки стає все більш поширеним.

Перед тим, як придбати ip-камеру відеоспостереження, користувач повинен вирішити для чого він буде її використовувати. Від того, які функції будуть покладені на неї, буде залежати вибір пристрою. Потрібно приділити увагу вибору дозволу відеокамер і фокусної відстані об’єктива. Звичайно ж, досить важливим буде місце розташування обладнання. Якщо установка устаткування планується поза приміщення, то й обладнання слід вибрати, що підходить для вуличного застосування. Незахищені звичайні камери відеоспостереження не зможуть функціонувати під впливом негативних факторів навколишнього середовища. Для внутрішніх камер відеоспостереження часто можуть використовуватися спеціальні кронштейни, які дають можливість встановити пристрої на стіні або стелі.

На наступному етапі вибору ip камери відеоспостереження потрібно оцінити умови освітленості на об’єкті, де планується установка системи відеоспостереження. Якщо рівень освітленості мінливий, то тоді варто встановити камеру відеоспостереження з широким діапазоном, що забезпечить гарну якість зображення навіть в тих місцях, де низький рівень освітленості.

Основні елементи, які відповідають за якість ip-відеокамери це: світлочутливість матриці, об’єктив і кодек стиснення. Зрозуміло, щоб відеокамера правильно працювала і передавала необхідну картинку, необхідно здійснити настроювання пристрою. Програмне забезпечення для роботи ip-камер також відіграє важливу роль. Сюди ж відноситься і можливість віддаленого перегляду користувачем камер відеоспостереження та архівних записів при використанні хмарного сховища даних.

Технології ip-відеоспостереження все ширше застосовуються для організації систем безпеки як приватними користувачами, так і різними організаціями і підприємствами. Установка такого обладнання характеризується менш трудомістким процесом встановлення та обслуговування системи. А для того, щоб провести монтаж і налаштування немає необхідності бути висококваліфікованим інженером.