Режими відеоспостереження на обєкті

0
333

У даній статті ми розглянемо варіанти ведення відеоспостереження на об’єкті, які існують режими і головні відмінності між ними. Отже, перший режим — активний. Іншими словами, його можна назвати випереджаючим. Відмінністю такого режиму вважається те, що оператори відеоспостереження знаходять умови, які стають причиною виникнення якої-небудь події, саме в процесі спостереження. Головне, на що варто звернути увагу — це професійна підготовка операторів. Вони повинні володіти всіма необхідними знаннями та навичками для виконання своїх обов’язків. Оператори повинні чітко розуміти і виявляти ті ознаки, які здатні призвести до позаштатної ситуації. Для цього, операторам необхідно чітко знати, як функціонує об’єкт в штатному режимі, а при аналізі всього, що відбувається виявляти всі зміни. Такий режим роботи вимагає високого рівня працездатності від оператора.

Наступний режим — полуреактивный. Даний режим відеоспостереження ґрунтується на технічний засобах виявлення умов, які можуть послужить причиною позаштатної ситуації. Наприклад, оператор може перейти до перегляду певного кадру після реагування датчиків руху або інтелектуальних детекторів. Успіх у роботі даного режиму залежить від того, наскільки швидко оператор зможе відреагувати на виниклу ситуацію і зробити правильні дії. Головним мінусом використання такого режиму є ймовірність виникнення помилкових тривог. Деякі організації іноді здійснюють перегляди відеоматеріалів, щоб проаналізувати події і виявити ті ситуації, які могли залишитися непоміченими.

І, нарешті, останній режим — реактивний. При такому відеоспостереження оператори розглядають події на підставі відеозапису. В основному такий режим використовується в тих випадках, коли система відеоспостереження застосовується для запису подій і подальшого перегляду отриманого матеріалу. Якщо за певний проміжок часу не було отримано сигналу про який-небудь тривожної ситуації, то відеозапис не проглядається. Суттєвим недоліком такого режиму відеоспостереження є те, що ті ситуації, які не були помічені в режимі реального часу, не будуть виявлені і при подальшому перегляді, а в подальшому такі відеозаписи будуть видалені. Такий варіант відеоспостереження, може використовуватися для ведення розслідування будь-якої події.