Робота систем відеоспостереження при яскравому сонячному світлі

0
401

Досить часто головною проблемою вважають роботу відеокамер в нічний час доби і, відповідно, приділяють саме цього моменту багато уваги. Але не варто забувати, що надлишок світла зовсім не позитивно позначається на якості зображення. При занадто яскравому світлі можуть виникнути ситуації, коли на зображенні можуть зникнути або якісь ділянки, або зображення в цілому. Для вирішення такої проблеми є деякі способи.

Отже, перший спосіб — гамма-корекція. Цим елементом оснащена будь-яка камера. За допомогою даного виду обробки сигналу відбувається додаткове посилення слабких рівнів сигналу для кращого сприйняття зображення. Якщо обладнання буде працювати при яскравому сонячному світлі, то необхідно вибрати саме мінімальне значення гамма-корекції. Такий режим дає можливість створити комфортне співвідношення освітленостей. На жаль, такий режим має деякі недоліки: стають менш помітними деякі об’єкти, збільшується шум на затемнених ділянках зображення.

Другий варіант — це противосветный режим спостереження. Такий режим має назву Black Light Compensation (BLC). При такому режимі поліпшується спостереження темних об’єктів. Також для забезпечення ефективної роботи відеокамери в умовах яскравої освітленості слід враховувати кут огляду, так як від того, як камера встановлена якість зображення залежить не менше.

Робота систем відеоспостереження при яскравому сонячному світліМожна визначити основні правила, які необхідно враховувати при установці обладнання, щоб захистити камери від світлових перевантажень:

  • кут огляду камери необхідно вибирати найменший;
  • необхідно використовувати светозащитный козирок з темною внутрішньою поверхнею. Довжину козирка потрібно підібрати таким чином, щоб його край був тільки злегка видно на зображенні.
  • по можливості камеру потрібно монтувати так, щоб площа неба мінімально потрапляла під об’єктив камери;
  • якщо все ж у поле зору камери потрапляє небо, то в якийсь момент часу в кадр може потрапляти сонце. В такому разі на верхньому краю захисного козирка потрібно розмістити нейтральний світлофільтр з ослабленням, щоб він на зображенні перекривав небо, або зону ймовірного проходження сонця.
  • перед установкою камери безпосередньо на об’єкт слід перевірити її на стійкість при спостереженні яскравих хмар і сонця;
  • для отримання висококонтрастних зображень необхідно вибирати чорно-білі відеомонітори з хорошою яскравістю світіння екрана і великих розмірів.

Таким чином, при встановленні системи відеоспостереження на об’єкті, необхідно серйозно підходити до питання освітленості не тільки вночі, але і вдень. Сліпучі промені сонця можуть катастрофічно зіпсувати зображення, якщо при установці обладнання не будуть враховані умови, в яких необхідно буде вести відеозйомку.