Робота системи відеоспостереження з використанням інтернет-технологій

0
195

Досить часто головним завданням встановлення системи відеоспостереження є бажання користувача бути цілодобово в курсі всіх подій, що відбуваються на об’єкті. Користувач прагне до того, щоб у нього була можливість при першій же необхідності отримати картинку з камер відеоспостереження, знаходячись, можливо, на відстані сотень кілометрів від об’єкта. Тому, коли виникає питання встановлення системи відеоспостереження, то, в першу чергу, користувача цікавить можливість використання інтернет-технологій.

Одним з варіантом роботи системи відеоспостереження з допомогою інтернету є використання веб-камер.Такий варіант можна назвати фінансово менш витратним і придатним для використання в приватних цілях, наприклад, у квартирі. Однозначним мінусом такої системи спостереження є те, що веб-камеру можна встановити в будь-яке місце. Така камера завжди повинна бути підключена до комп’ютера, який, у свою чергу, завжди повинен бути в увімкненому режимі. Для більш великих об’єктів такий спосіб організації системи відеоспостереження не буде підходящим варіантом.

Наступний спосіб відеоспостереження через інтернет — застосування камер відеоспостереження. Цей варіант передбачає як аналогові пристрої, так і ip-камери відеоспостереження. IP камери відеоспостереження призначені саме для роботи в мережі. При використанні аналогових камер відеоспостереження буде потрібно додаткове обладнання, так як передача аналогового відеосигналу по мережі неможлива. І ті, і інші відеокамери широко використовуються для побудови систем відеоспостереження. IP відеоспостереження приваблює користувачів можливістю вести спостереження через мережу. IP камери відеоспостереження для коректної роботи потрібно правильно встановити і налаштувати їх програмне забезпечення, а також вирішити питання з зберіганням архівних записів. Для таких цілей можуть бути використані відеореєстратори. Існують різні варіанти такого обладнання: гібридні пристрої, які здатні працювати як з аналоговими камерами так і з ip, а також цифрові, призначені для ip-систем відеоспостереження.

Робота системи відеоспостереження з використанням інтернет-технологійМабуть, не завжди раціонально використовувати таку велику кількість обладнання для побудови системи відеоспостереження. В даний час досить широко використовується хмарне відеоспостереження. Суть полягає в тому, що з обладнання для системи відеоспостереження необхідні тільки ip-відеокамери. Всі інші процеси, такі як запис, зберігання даних і перегляд здійснюються за допомогою інтернету. Сервери, де зберігається вся інформація надійно захищені від дій зловмисників. Отримати дані з хмарного сховища може тільки користувач, якому надано доступ.

Як правило, за використання такого сервісу користувач вносить певну оплату. Залежно від постачальника послуг, умови оплати сервісу можуть відрізнятися. Якщо розглядати хмарний сервіс Cambat, то тут користувач має досить доступні тарифи і платить тільки за зберігання даних в залежності від завантаженого обсягу. Надання інших додаткових функцій хмарного сервісу абсолютно безкоштовно для користувача.

Інтерес користувача цілком виправданий. Дійсно хмарний сервіс дає можливість побудувати систему відеоспостереження абсолютно на іншому рівні. Доступ до камер стає доступним абсолютно в будь-якому місці, що дозволяє вести контроль за всім, що відбувається без необхідності бути присутнім на об’єкті.