Роль операторів у системах відеоспостереження

0
85

Для забезпечення безпеки на об’єкті головним інструментом вважається система відеоспостереження. Зрозуміло, на встановлення необхідного обладнання на об’єкті, потрібні певні фінансові витрати. Але не варто забувати, що техніка — це не все, що потрібно для ефективного функціонування системи відеоспостереження і забезпечення безпеки. Важливою є і робота операторів, від яких залежить своєчасне реагування на різні ситуації. Звичайно ж, запис всієї інформації, отриманої з камер відеоспостереження також важлива для того, щоб при необхідності можна було з’ясувати деталі вже сталося події. Але, в першу чергу, важливу роль відіграє відеоспостереження у режимі реального часу. У зв’язку з цим виникає питання, а яка ж кількість операторів необхідно для спостереження за всіма подіями, які передають камери відеоспостереження?

Для ефективного контролю за подіями необхідно правильно співвіднести кількість камер відеоспостереження і моніторів до кількості операторів. Не завжди цьому питанню приділяється достатньо уваги, але це є досить важливим фактором, що впливає на ефективність роботи системи відеоспостереження. Якщо встановлена масштабна система відеоспостереження з великою кількістю відеокамер, зображення з яких виводиться на декілька моніторів одночасно, а за всім цим стежить тільки один оператор, то, зрозуміло, не варто сподіватися на те, що в його полі зору потрапить факт порушення. Чим більша кількість моніторів знаходиться під наглядом у одного оператора, тим менше ймовірність того, що працівник вчасно помітить і відреагує на подію. Тому, кількість співробітників повинна відповідати кількості обладнання та інформації, яку оператор повинен обробляти.

Багато організації навмисно скорочують кількість співробітників для зниження рівня витрат на систему безпеки. Можна скоротити кількість операторів, якщо працюють висококваліфіковані співробітники, які здатні якісно справлятися з великим обсягом інформації. Крім цього, регулярне навчання працівників сприяє більш ефективному виконанню ними своїх функцій. В цілому, оператори відеоспостереження є важливою ланкою в забезпеченні безпеки на об’єкті. Від якісного виконання ними своїх функцій залежить загальний результат.