Розпізнавання осіб

0
195

Однією з найбільш затребуваних можливостей сучасної відеоаналітікі є біометричне розпізнавання осіб. Крім того, існує можливість подальшої ідентифікації і верифікації отриманого зображення з даними, що знаходяться в базі. Весь процес, починаючи з відеозахоплення людського обличчя, потім проведення порівняльного аналізу отриманої картинки з наявними в базі відбувається в автоматичному режимі. Після зробленого аналізу оператору належить зробити відповідні дії в залежності від отриманого результату. Система може бути налаштована на автоматичне прийняття певного рішення.

Перший етап у роботі модуля розпізнавання осіб — це реакція детектора на появу в кадрі зйомки людського обличчя. В цей момент здійснюється відеозахват зображення. Наступним етапом буде порівняльний аналіз цього зображення з тими, які є в базі даних. У системі існують параметри, які відповідають за ступінь (зону) відповідності отриманого зображення. Зазвичай, виділяють три ступеня. Кожна зона має своє кольорове позначення. Низька ступінь відзначається зеленим кольором, середня — жовтим, а висока — червоним. Якщо при аналізі зображення присутня висока ступінь схожості, то тоді модуль зазначає відеокамеру, з якої було отримано зображення, час, процентний вираз подібності, а також саме зображення. Всі ці дані оператор відеоспостереження бачить на своєму екрані. Крім того, в системі відображається колірний показник.

Верифікація являє собою процес порівняння отриманого зображення з еталонним, тобто з одним якимось зображенням. Як правило, за такою схемою працює система контролю доступу на об’єкт. Зображення порівнюється з ідентифікаційними даними, що зберігаються в базі. Якщо ступінь збігу висока, то прохід буде дозволений.

Процес ідентифікації має певну відмінність. Тут порівняння проводиться не з одним зображенням, а з кількома або всіма, які містяться в базі. Зазвичай, для функціонування такої системи відеоспостереження камери встановлюються на вході, а в момент визначення рівня збігу дані відображаються на моніторі оператора.

Сучасні технології постійно вдосконалюються, а це веде до розробки нових функціональних можливостей. Останніми функціями, якими наділені модулі розпізнавання осіб є: процес пошуку і розпізнавання декількох осіб одночасно; функціонування в онлайн режимі; многокадровый аналіз відеопотоку. Всі сучасні можливості відеообладнання відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки. Хоч деякі і негативно ставляться до частих камер відеоспостереження у громадських місцях, але ці заходи безпеки в деяких випадках просто необхідні.