Розробка системи відеоспостереження

0
109

Установка системи відеоспостереження на об’єкті — це один з найважливіших етапів у побудові загальної системи безпеки. Зрозуміло, щоб забезпечити успішну роботу відеосистеми, необхідно грамотно підійти до самого процесу розробки. Кожна упущена деталь може зіграти істотну роль. Правильно розроблена система відеоспостереження забезпечить легку установку і налаштування обладнання, а також його безперебійну роботу в майбутньому. Ефективна робота системи відеоспостереження — запорука успішного функціонування всієї охоронної системи.

Процес розробки системи відеоспостереження можна розділити на кілька складових етапів. Якщо розглядати цей процес з боку обслуговуючої компанії, то перший етап полягає у створенні комерційної пропозиції. Для цього від клієнта вимагається надати інформацію про необхідному обладнанні і свої побажання в роботі відеосистеми. Для деяких об’єктів вимоги до системи відеоспостереження можуть бути схожими між собою, але все ж багато деталей мають відмінності, так як немає можливості створити універсальну систему і підібрати обладнання, яке буде успішно справлятися з усіма поставленими завданнями на будь-якому об’єкті. Як правило, камери відеоспостереження встановлюють для контролю за периметром об’єкта, місцями в’їзду і виїзду з території, що охороняється, транспортних засобів, контроль за переміщенням працівників і клієнтів, та інше.

Наступним етапом є складання технічного завдання для побудови системи відеоспостереження на конкретному об’єкті. Головне, що для цього потрібно — це план приміщення або будівлі, де необхідно провести установку. На цьому етапі необхідно визначитися не тільки з кількістю необхідного обладнання, але і з місцем монтажу. Якщо встановлювати дротову систему відеоспостереження, то необхідно мати інформацію про площі об’єкта, висоті стель і стін, а також про наявність яких-небудь інших систем на об’єкті. Як правило, фахівці розробляють декілька варіантів технічного завдання для вибору більш підходящого. Інформація, яка міститься в технічному завданні включає дані про об’єкт, технічні деталі і вимоги до системи, вимоги служби безпеки, обов’язково вказуються терміни виконання робіт та ін

Наступний крок — це складання проекту і додається до нього документації. На цьому етапі розробляються різні креслення, схеми кабельних підключень, опис використовуваного обладнання та інше. Після виконання робіт з монтажу та введення в експлуатацію всієї системи, дана документація передається замовнику. Останній етап розробки системи відеоспостереження полягає в узгодженні створеного проекту, як з замовником робіт, так і з різними службами, від яких також залежить отримання дозволу на проведення монтажних робіт. І тільки після закінчення всіх етапів можна приступати до реалізації схваленого проекту.