Самостійна настройка камер відеоспостереження

0
298

Як показує практика, користувачі займаються самостійною установкою і налаштуванням відеообладнання частіше завжди тоді, коли мова йде про домашньої системи відеоспостереження. Це може бути пов’язано з небажанням витрачати додаткові кошти на послуги фахівців, або просто процес настільки простий, що немає абсолютно ніякої потреби залучати когось зі сторони.

Якщо говорити про домашніх системах відеоспостереження, то тут також може бути різний набір використовуваних пристроїв, в залежності від обраного типу відеосистеми. Розглянемо побудову відеосистеми, що включає в свій склад відеореєстратор. Це обладнання повинно підтримувати дозвіл не менше, ніж вибрані камери відеоспостереження.

Найчастіше при купівлі будь-відеообладнання як відеореєстратора, так і камер відеоспостереження до них додається інструкція та програмне забезпечення. Тому весь процес буде складатися з складання і налаштування LAN, організації виходу в інтернет-мережу і встановлення відеокамер. Програма автоматично визначає пристрій і показує його ip-адресу.

Наступний етап: необхідно в пошуковому рядку вказати, тепер вже відомий, ip-адресу камери, після чого відкриється вікно, де слід виконати необхідну настройку. Якщо кілька камер, то необхідно виконати такі самі дії. Отже, тепер необхідно перейти до налаштування найбільш затребуваною функції сучасних систем відеоспостереження віддаленого доступу. Для цього слід виконати настройку шлюзу між сервером і отримувачем даних через WAN-інтерфейси.

Також користувач може вибрати більш простий варіант — підключитися до хмарного сервісу відеоспостереження. В цьому разі та обладнання потрібно менше часу на виконання підключення та налаштування. Для повноцінного процесу моніторингу потрібно тільки ip-відеокамера і стабільне інтернет-з’єднання. Як правило, всі дії користувача перед початком роботи полягають у створенні облікового запису і включення пристрою в мережу. Після виконання кількох операцій щодо введення в обліковий запис необхідних даних, користувач отримує повний доступ до створеної системи відеоспостереження. Він може в своєму особистому кабінеті з легкістю додавати або видаляти підключені відеокамери, переглядати відбуваються на об’єкті події в режимі онлайн, а також всі архівні дані. Вся інформація зберігатися в хмарному архіві, до якого користувач може звернутися в будь-який зручний час. Переглядати відеозаписи можна абсолютно з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет. Такий варіант, як здається багатьом, більш простий і зручний, вимагає трохи як фінансових, так і часових витрат.