«штучне сонце » в китаї запалиться в найближчі 10 років

0
90

Споживання електричної енергії в світі неухильно зростає, і для вирішення проблеми її дефіциту вчені працюють над практичною реалізацією технології термоядерного реактора, здатного стати практично необмеженим джерелом енергії. Великих успіхів останнім часом домоглася китайська наука. За повідомленням місцевої преси, в китаї завершено будівництво випробувального центру і повністю готовий проект реактора china fusion engineering.

На сьогоднішній день китайські вчені очікують тільки схвалення проекту від влади пекіна і обіцяють завершити створення «штучного сонця», здатного виробляти електрику, вже до початку 2030-х років.

Моделювання процесу ядерного синтезу дозволить людству отримати практично невичерпне джерело енергії. Попередні успіхи китайських вчених дозволяють сподіватися, що проект запуску «штучного сонця» в найближче десятиліття не є порожньою обіцянкою.

У грудні 2020 року в китаї була успішно запущена нова експериментальна установка термоядерного реактора під маркою hl-2m tokamak. Вже в травні поточного року вчені змогли підтримувати на реакторі температуру плазми близько 120 млн градусів цельсія протягом 101 секунди. На наступному етапі китайці планують збільшити цей час спочатку до 400, а потім і до 1000 секунд.

Scmp