Система безпеки для офісу

0
138

Систему безпеки будь-якої організації можна розділити на деяку кількість складових елементів: забезпечення збереження матеріальних цінностей; захист і забезпечення нерозголошення комерційної інформації; забезпечення безпеки як самих співробітників організації, так і клієнтів; захист від надзвичайних ситуацій.

Для забезпечення виконання кожного з пунктів, слід комплексно підходити до організації системи безпеки. Часто власники якого-небудь підприємства чи організації стикаються з крадіжками не лише в нічний час доби, коли на об’єкті відсутня велика кількість персоналу, але і в денний робочий час. Часто під виглядом клієнтів на територію проникають особи, які мають у планах вчинення протиправних дій. Часто жертвами стають і самі співробітники, наприклад, залишили відчиненими двері в кабінет, де були без нагляду особисті речі. Для зловмисника це просто ласий шматочок. За хвилину злочинець може дістати таку дорогу техніку, а смартфон, планшет, ноутбук, інші особисті речі і піти непоміченим. Крім того, часто займаються крадіжками і самі співробітники, які, в силу своїх службових обов’язків, є відповідальними за матеріальні цінності.

Якщо говорити про забезпечення комерційної безпеки, то, напевно, жоден роботодавець не може бути впевнений у тому, що серед його підлеглих не знаходиться людина, що працює на два фронти. Адже саме в розпал робочого дня хтось із співробітників може передавати важливу інформацію конкурентам.

Для того, щоб організувати комплексну систему безпеки в організації, слід приділити увагу роботі наступних підсистем: відеоспостереження, аудіоконтроль, СКУД, контроль за телефонним зв’язком і листуванням, охоронно-пожежна сигналізація.

Система відеоспостереження забезпечує спостереження за всім, що відбувається на території об’єкта. Відеозапис, як правило, ведеться в цілодобовому режимі. Вважається, що відеоспостереження є одним з найбільш ефективних інструментів забезпечення безпеки. Важливу роль відіграють і архівні відеозаписи, які можуть послужити доказом при розгляд якої ситуації. Крім того, співробітники, усвідомлюючи, що за їх діяльністю ведеться відеоспостереження, виконують свої обов’язки значно ефективніше. Також важливо аудіосупровід зображення, так як в деяких ситуаціях звукозапис може бути набагато важливіше і інформативніше картинки на моніторі.

СКУД призначена для забезпечення безпеки на об’єкті як матеріальним цінностям, так і персоналу і клієнтам. Дана технологія здатна завжди тримати під контролем переміщення осіб на об’єкті і захистити від несанкціонованого доступу на територію, що охороняється. Крім того, спеціальне програмне забезпечення робить можливим з легкістю тримати під контролем трудову дисципліну. Система фіксує всіх співробітників і можна з легкістю визначити, хто запізнюється на роботу, хто відсутній на робочому місці або йде раніше часу з роботи.

Якщо тримати під контролем телефонні переговори і листування, яку співробітники здійснюють на робочому місці, то можна визначити, хто з працівників ділиться комерційною інформацією з сторонніми людьми. Організувати такий контроль можна різними способами, наприклад, вести запис за допомогою звукових карток персонального комп’ютера. Якщо говорити про охоронно-пожежної сигналізації, то завдяки такій технології на об’єкті ведеться контроль за проникненням на територію об’єкта, а також можна запобігти появі пожежі.