Система безпеки для промислового підприємства

0
85

Промислові підприємства — це досить складні масштабні об’єкти, які вимагають високого рівня безпеки. Основними цілями організації системи безпеки на таких об’єктах є: виключення крадіжок продукції і сировини на підприємстві; безпечна робота співробітників; контроль за трудовою дисципліною та ефективністю роботи; захист від виникнення надзвичайних ситуацій.

Для того, щоб всі поставлені цілі виконувалися слід грамотно підійти до організації системи безпеки та всіх підсистем, що входять до її складу. На практиці в роботі виробничого підприємства найчастіше крадіжки відбуваються на контрольно-пропускних пунктах, де відбувається активний рух як транспортних засобів, так співробітників і клієнтів. Для того, щоб тримати під контролем усі дії, що відбуваються на даній ділянці об’єкта, слід встановити систему відеоспостереження, а також СКУД.

При контролі за процесами в’їзду та виїзду не достатньо отримати лише картинку із зображенням транспортного засобу, необхідно, щоб система могла розпізнати реєстраційний номер. Для більш детальної інформації повинно бути зафіксовано час, коли автомобіль залишав об’єкт або в’їжджав на його територію. Крім того, щоб бути впевненим в тому, що співробітники, відповідальні за пропускний пункт, належним чином виконують свої обов’язки, слід вести відеозапис перевірки документів співробітниками на вході (в’їзді) на об’єкт.

Якщо система контролю допуску встановлена на об’єкті, то її можна назвати самим ефективним інструментом контролю за проникненням сторонніх осіб на територію, що охороняється. Для того, щоб знизити ризик проникнення сторонніх осіб, на прохідних, входах в різні приміщення, як адміністративного, так і виробничого характеру, що встановлюють спеціальні замки, турнікети, шлагбауми. Для того щоб можна було ідентифікувати кожного співробітника, використовують безконтактні пластикові картки, які містять індивідуальний код. Такі карти на підприємстві співробітники використовують як ключі або пропуски для входу в різні приміщення.

Завдяки таким сучасним системам контролю можна успішно здійснювати наступні можливості:

  • підвищувати рівень трудової дисципліни серед співробітників підприємства;
  • за рахунок контролю відпрацьованого робочого часу коригувати оплату праці;
  • спростити процес ведення табельного та кадрового обліку працівників;
  • знизити рівень злодійства як серед працівників, так і сторонніх осіб.

Забезпечити максимальний рівень безпеки на підприємстві, що дозволить йому ефективно і прибутково функціонувати, можна лише за допомогою комплексного підходу до організації охоронної системи об’єкта. До її складу входить: відеоспостереження, СКУД, контроль за рухом транспортних засобів на пунктах пропуску та інше. Система безпеки відіграє досить важливу роль у загальній діяльності підприємства, тому не варто максимально скорочувати витрати з даного питання, так як в подальшому це може негативно позначитися на загальній роботі об’єкта.