Система відеоспостереження на основі NAS

0
231

Network Attached Storage є мережевою системою зберігання інформації або, іншими словами, мережевим сховищем. Найбільш легкий спосіб — це зовнішні жорсткі диски, підключені до мережі. Вони дають можливість використовувати загальну інформацію, розташовану на NAS диску.

NAS сховищі також може використовуватися у вигляді персонального комп’ютера, оснащеного жорсткими дисками. Архітектура NAS найкращим чином підходить для виконання основного завдання: своєчасне забезпечення віддаленого доступу користувачам для отримання інформації, що зберігається на NAS сервері.

В даний час найпоширенішим вважається ip відеоспостереження. Головні складові елементи ip відеосистеми наступні: ip камери відеоспостереження, локальна мережа, монітори, ip відеореєстратори, відеосервери.

Відеосистеми можна організувати на основі зібраного сервера з програмним забезпечення від якої-небудь відомої фірми-засновника та доповнити NAS сховищем інформації. На основний сервер може здійснюватися запис відеопотоку, подій і помилок на віддалений мережевий NAS сервер або жорсткий диск. Це дає можливість одночасно підвищити відмовостійкість і резервування всієї системи безпеки.

Мережеві сховища забезпечують наступні можливості:

Збільшення глибини архіву відеосистеми

З допомогою мережевих сховищ можна поступово підвищувати обсяг дискового простору, за допомогою якого буде збільшуватися глибина відеоархіву. Найбільш простий варіант — це встановити зовнішній диск NAS і налаштувати систему таким чином, щоб у момент остаточного заповнення основних жорстких дисків, інформація починала записуватися на цей диск.

Цифровий підпис

Всі дані у відеоархіві можуть мати цифровий підпис, за допомогою чого можна уникнути несанкціонованого підміни і фальсифікації інформації.

Відмовостійкість

З допомогою мережевих сховищ інформації з’являється можливість не тільки створювати зручні і функціональні відеосистеми, але і організовувати відмовостійкі рішення. Дискові масиви, створені на основі NAS, дають можливість відновлення виробленої раніше запису інформації, якщо станеться помилка в роботі декількох жорстких дисків.

При встановленні таких відеосистем користувач може виключити зі списку витрати на ip відеореєстратор, сервер відеоспостереження і платне програмне забезпечення, а організувати всю відеосистему на основі NAS сховища. Також виносні NAS сховища і сервера оснащені USB портами, за допомогою яких в відеосистему можна включити додаткове обладнання.