Система відеоспостереження на периметрі обєкта

0
130

Зазвичай, периметр якого-небудь об’єкта може займати досить велику відстань. У деяких випадках ця величина може вимірюватися метрами, а в інших — і кілометрами. Тому потрібно відразу вирішувати питання з передачею даних на такі довгі відстані. Ще однією проблемою, з якою можна зіткнутися при організації системи відеоспостереження по периметру якого-небудь об’єкта, є забезпечення електроживленням пристроїв. Необхідно використовувати обладнання, пристосоване для вуличного відеоспостереження.

Для початку потрібно з’ясувати завдання, які покладені на систему відеоспостереження, встановлену на периметрі. Найбільш відповідний варіант — це використання камер відеоспостереження в якості ще одного способу захисту периметра. Можливі два варіанти роботи. Перший — це отримання сигналу від основних рубежів охорони, а другий — це використання камери відеоспостереження у вигляді окремого повідомника про яку-небудь подію. Якщо взяти перший випадок, то при цьому варіанті оператор спочатку отримує повідомлення від систем охорони на периметрі, а потім вивчає картинку, отриману з відеокамери, щоб прийняти якесь остаточне рішення для реагування на подію. У другому варіанті використовуються інтелектуальні функції системи відеоспостереження. В даний час використовуються сучасні детектори руху. Але все ж, для того, щоб забезпечити ефективний рівень безпеки на об’єкті потрібно використовувати не одну систему відеоспостереження, а одночасно кілька окремих охоронних систем, які функціонують з використанням різноманітних методів визначення проникнення.

Як правило, камери відеоспостереження розташовують уздовж периметра, приблизно по дві або чотири відеокамери на кожній ділянці. Для хорошої видимості всій території використовують пари камер відеоспостереження з вузько — і ширококутними об’єктивами. Використання ширококутного об’єктиву дозволяє вести спостереження за територією, яка розташована на відстані близько 50 метрів від того місця, де встановлена камера відеоспостереження. А узкоугольный об’єктив відповідає за територію, розташовану на наступних 50 метрах.

Система відеоспостереження на периметрі обєктаУ зв’язку з тим, що, зазвичай, периметр об’єкта зазвичай досить протяжний, необхідно вирішити питання з передачею відеосигналу, що передається камерою відеоспостереження на пост охорони. Для цих цілей часто застосовуються підсилювачі сигналу, але тоді виникає ще одне питання — електроживлення такого обладнання. Тому багато користувачів віддають перевагу перетворювачів відеосигналу. В аналогових систем відеоспостереження застосовують перетворювачі сигналу з передачею по витій парі. У деяких випадках для передачі даних на довгі відстані використовують Wi-Fi або WiMAX.

З-за довжиною периметра є деякі нюанси в харчуванні пристроїв системи відеоспостереження. Досить часто користувачі для організації роботи обладнання використовують безперебійні джерела живлення. При такому варіанті забезпечення харчування користувач повинен звернути увагу на роботу таких пристроїв в різних температурних режимах, а саме в холодну пору року потрібно використовувати або підігрів, або купувати обладнання, які розраховано на використання при низькій температурі. Крім цього, обов’язково потрібно подбати про грозозащите обладнання, встановленого по периметру об’єкта.

Для того, щоб зображення з камер відеоспостереження відповідало очікуванням потрібно грамотно підійти до встановлення освітлення на периметрі. Основний спосіб — це установка інфрачервоних прожекторів. Це найменш витратний спосіб організації відеоспостереження в темний час доби. Але є ситуації, коли ніяке додаткове освітлення не підійде, щоб отримати видиме зображення. Мова йде про таке природне явище, як туман. Є обладнання, яке може допомогти впоратися із завданням забезпечення безпеки. В таких умовах ідентифікувати об’єкт можуть тепловізори. Робота цих пристроїв полягає в тому, що вони бачать різницю в температурних режимах. Туман або відсутність освітленості для роботи цих пристроїв не перешкода.

Виходячи з усього вищесказаного, можна прийти до висновку, що, звичайно ж, система відеоспостереження здатна істотно підвищити рівень безпеки на об’єкті. Зрозуміло, ефективність системи сильно залежить від технічно правильного її побудови. Але навіть при максимальній функціональності відеообладнання не варто виключати використання інших стандартних систем захисту, що використовуються на периметрі об’єкта.