Системи відеоконференцзвязку

0
276

Відеоконференцзв’язок — це сучасна технологія, за допомогою якої відбувається одночасна передача відео — та аудіосигналу між двома та більше пристроями. Весь цей процес організовується з допомогою апаратно-програмних засобів комунікації.

Організація системи конференц-зв’язку не така вже й проста. До її складу входить: термінал, роль якого частіше всього виконує персональний комп’ютер; сервера ВКС; різні периферійні пристрої (відеокамери, мікрофони та інше); також вся потрібна інфраструктура (обробка відеосигналу, спільне функціонування з іншим обладнанням тощо).

Головне достоїнство відеоконференцзв’язку — це спосіб заощадити час, немає необхідності кілька разів організовувати наради або робити дзвінки. Такий варіант зв’язку — це ідеальний варіант для офісних співробітників, особливо якщо офіс організації займає кілька поверхів. У керівництва немає необхідності переходити на інші поверхи, організувати конференцію можна з робочого місця.

Така система дуже проста у використанні. Достатньо лише повідомити своїх колег про плановану конференції. Інтерфейс також не викликає ніяких складнощів у користувача, що також важливо, немає необхідності витрачати масу часу на вивчення нової програми.

Ще однією перевагою організації конференц-зв’язку є її масштабованість. Обмежень за кількістю учасників немає. Користувач може підключити будь-яке їх кількість на свій розсуд. Відеопереговорів на відміну від телефонних є більш інформативними. Учасники чують не тільки голос своїх співрозмовників, але також за відеозображення можуть бачити емоції всіх учасників, що також дуже важливо при спілкуванні. Система конференц-зв’язку надійно захищена за рахунок використання сучасних методів шифрування.

В даний час є три моделі впровадження системи ВКЗ:

  • Виділене рішення — повний контроль виконує замовник, працює тільки в його мережі;
  • Хмарне рішення — постачальник забезпечує всю необхідну інфраструктуру з інтернет-мережі, а термінали знаходяться у власності організації. Як правило, це персональний комп’ютер, а стандартним прикладом такої системи є Skype.
  • Гібридний варіант — у такому разі, коли організація має свою власну мережу, то для проведення закритих переговорів вони її використовують, а в інших випадках застосовують Skype.
  • Отже, як працює вся система? Для захоплення і відтворення відео і медіаданих застосовуються наступні вбудовані зовнішні пристрої: відеокамери, мікрофон, динаміки, монітор та інше. Повний перелік використовуваних пристроїв може бути значно більше, але вони дуже рідко застосовуються на практиці.

    В даний час апаратні рішення дуже рідко зустрічаються, перевага віддається програмних рішень. Останній варіант відрізняється простотою масштабованості, доступною установкою і налаштуванням. Систему конференц-зв’язку можна назвати портативним пристроєм, так як в ролі терміналу може виступати абсолютно будь-який пристрій, що має вихід в інтернет. Може бути використаний комп’ютер, ноутбук і навіть смартфон.