Системи відеоспостереження на АЗС

0
144

У зв’язку з тим, що автозаправні станції відносяться до об’єктів з підвищеним рівнем небезпеки, то для постійної охорони і контролю, що відбувається на їхній території використовують системи відеоспостереження. Досить часто такі системи інтегруються з іншими охоронними комплексами для забезпечення максимального рівня безпеки. Звичайно ж, система відеоспостереження повинна якісно і ефективно справлятися з поставленими завданнями.

Для початку необхідно визначитися з обладнанням і варіантами його розміщення. Основними об’єктами, за якими буде вестись спостереження на АЗС, є люди і автотранспортні засоби. Є деякі особливості при установці відеокамер, які будуть контролювати в’їзд і виїзд. Таке обладнання повинно мати функцію «піковий інвертор білого», щоб зображення не було засвічено світлом від фар і можна було розрізнити номери транспортних засобів.

У зв’язку з небезпекою такого об’єкта, краще використовувати обладнання для відеоспостереження з низьковольтним харчуванням: відеокамери в термокожухах, встановлені на металоконструкціях (металеві каркаси, обшивки, стовпи). Краще всього, якщо камери, які будуть встановлюватися на вулиці, будуть оснащені об’єктивами з автодіафрагмою. Використання об’єктивів з ручним регулюванням фокусної відстані дозволяє оперативно налаштувати кут поля зору у процесі налаштування і період подальшої експлуатації. Найбільш підходящим варіантом для таких відеокамер будуть термокожухи із прихованою підводкою.

Установка камер всередині приміщення не викличе великих складностей. До найбільш важливих місцях, де потрібен ретельний контроль, можна віднести місце роботи оператора і каси. Для таких цілей необхідно використовувати кольорові камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю. Якщо система відеоспостереження встановлюється на території малої АЗС, то тоді потрібно невелику кількість відеокамер, які будуть контролювати тільки пріоритетні місця.

Для зручності здійснення контролю на об’єкті можна відеокамери підключити до хмарного сервісу, що дасть можливість віддалено контролювати ситуацію, переглядаючи зображення з будь-яких пристроїв, підключених до інтернету, а також зберігати всі дані в хмарному архіві без придбання додаткового обладнання. Для організації такого доступу на об’єкті необхідно підключення до мережі інтернет. Такий сервіс дає масу переваг. Доступ до відеокамер можна мати перебуваючи абсолютно в будь-якому місці. Установка системи відеоспостереження на АЗС, як і на будь-якому іншому об’єкті, має свої особливості, які потрібно враховувати при підборі та установці обладнання.