Системи відеоспостереження та їх особливості

0
111

Напевно багато хто погодиться з тим, що в даний час питання безпеки і збереження майна гостро стосується як приватних осіб, так і бізнес-організацій. Так як існує значний попит на послуги безпеки, то, відповідно, відбувається й активний розвиток способів її забезпечення. Це стосується і сфери відеоспостереження, яка також активно розвивається і вдосконалюється.

Для того, щоб система відеоспостереження виконувала свої функції, необхідно, щоб встановлене обладнання функціонувало в єдиній системі з головним центром управління. Досить часто система відеоспостереження на об’єкті складається з певної кількості камер відеоспостереження, які передають дані на обладнання, яке обробляє отриманий відеосигнал. Після цього дані надсилаються або на монітор, або на пристрої запису даних.

Якщо система відеоспостереження побудована коректно, то оператор може змінювати різні її функції. Користувач може з використанням пульта управління змінювати зображення та інше. Крім того, у деяких системах відеоспостереження можуть бути використані додаткові функції безпеки такі, як детектори руху або подача сигналу в момент якої-небудь події.

Досить часто перед користувачами стає важливе питання вибору обладнання. Вже не раз розглядалося питання вибору між аналоговими та ip-камерами відеоспостереження. Все частіше користувачі стали робити вибір на користь ip-систем відеоспостереження, так як вони мають певні переваги перед аналоговими.

Використання ip-камер відеоспостереження відкриває перед користувачем нові можливості для зберігання інформації. Можливий варіант побудови системи відеоспостереження з використанням відеореєстратора. Звичайно ж, придбання подібного обладнання несе для користувача значні витрати. Іншим варіантом є використання хмарного сервісу, де немає необхідності в придбанні будь-якого додаткового обладнання, крім камер відеоспостереження. Зберігання всієї інформації, отриманої з камер відеоспостереження здійснюється в хмарному сховищі. Це досить надійний варіант, так як можна сміливо виключити ситуації, коли з-за крадіжки відеореєстратора користувач втрачає всі відеозаписи, в тому числі і ті, де камери зафіксували злочинця, який скоїв крадіжку.

Системи відеоспостереження та їх особливостіВикористання хмари — це сучасний і зручний спосіб побудови системи відеоспостереження, що дозволяє користувачеві мати віддалений доступ до камер в будь-якій точці земної кулі в будь-який час доби. Йому для цього буде потрібно пристрій з виходом в інтернет і не більше. Можна в якості прикладу розглянути хмарний сервіс від компанії Cambat. Хмара Cambat є універсальним. Це значить, що користувач може підключити до нього будь-яку камеру відеоспостереження, яку він бажає використовувати в системі відеоспостереження без якої-небудь прив’язки до виробника. Крім того, до хмари можна підключити NVR або DVR пристрої з виходом в інтернет, що надає користувачеві ще більш широкі можливості. Дані в архіві надійно захищені. Доступ до камер і архівним записам користувачем можливий тільки з допомогою логіна і пароля, які відкривають доступ в особистий кабінет. Є досить зручна функція — надання доступу іншим особам, яка, при необхідності, дозволяє користувачеві відкрити кому-небудь доступ до камер. Користувач може самостійно вибрати час, на який буде надано доступ, і конкретні камери. Особисті дані облікового запису користувача в цьому випадку нікому не розголошуються. Доступ надається за допомогою адреси електронної пошти.

Така сучасна технологія в сфері відеоспостереження, як хмарний сервіс робить систему відеоспостереження для користувача більш зручною і функціональною. Завдяки хмарним технологіям користувач має віддалений доступ і до камер відеоспостереження і до архівних записів. Безсумнівно, розвиток технологій вносить безліч позитивних моментів у сферу відеоспостереження, які відкривають нові горизонти для користувача.