Системи відеоспостереження як інструмент моніторингу робочих процесів

0
289

У зв’язку з розвитком різноманітних технологій, у різних сферах з’являється обладнання, що володіє універсальністю. Зараз на об’єктах активно встановлюють системи відеоспостереження, які справляються не тільки з функцією моніторингу, та використовуються для контролю за робочими процесами на багатьох підприємствах.

Найчастіше відеосистеми застосовують для виконання наступних функцій:

  • Контроль за виробничими процесами — мова йде про спостереження за процесом виготовлення продукції на всіх етапах виробництва, коли у працівників немає можливості здійснювати моніторинг. Такий варіант добре підходить для умов небезпечного виробництва, які можуть негативно відбитися на здоров’я присутніх співробітників. Камери відеоспостереження знімають і записують все що відбуваються, а оператор все контролює в пункті моніторингу.
  • Інтеграція з касовим апаратом. Такий підхід дуже актуальне для об’єктів торгівлі. Контроль за грошовими розрахунками дозволяє максимально скоротити збитки організації. Відеообладнання поєднується зі спеціалізованим програмним забезпеченням і касовим обладнанням. Відеоінформація також має текстовий супровід, що забезпечує користувачів максимально повною інформацією про дії на касі. Такий контроль може здійснюватися як у режимі реального часу, так і за рахунок аналізу архівних записів. Такий спосіб досить ефективний для пошуку помилок при розрахунках з клієнтами, а також для запобігання їх в подальшому.

Крім того, системи відеоспостереження використовують для управління персоналом. За рахунок грамотно побудованої системи управління співробітниками можна істотно підвищити ефективність роботи всієї організації чи підприємства, що, відповідно, призведе до підвищення прибутковості. Система контролю може включати різне обладнання. У більшості випадків система відеоспостереження застосовується як психологічний інструмент, який грає роль у підвищенні трудової дисципліни серед співробітників.

Найчастіше в якості порушень серед співробітників зустрічаються запізнення і відхід з роботи раніше покладеного часу. Для того, щоб виключити такі проблеми, в організаціях використовують СКУД. Такий інструмент контролю дозволяє сформувати звіти по всім співробітникам, де буде відображатися вся інформація, що стосується робочого часу. Але, звичайно ж, спритні працівники навчилися обходить таку систему контролю, передаючи картку доступу комусь із колег. Для того щоб не залишалося подібних лазівок, СКУД інтегрують з системою відеоспостереження.

Відеоспостереження використовується для контролю за співробітниками не лише на стаціонарних об’єктах, але і за співробітниками, що працюють у транспортній сфері, а саме займаються перевезенням вантажів і пасажирів. До устаткування для таких систем відеоспостереження пред’являються певні вимоги: пристрої повинні бути захищені від вібрації, попадання пилу, а також здатні функціонувати при різному температурному режимі. Камери відеоспостереження застосовуються не тільки для контролю за діями водія, але також і для моніторингу всього, що відбувається в салоні.

В цілому сучасне обладнання дозволяє організувати систему контролю абсолютно на будь-якому об’єкті, з урахуванням усіх необхідних вимог. Для максимально ефективного моніторингу і контролю системи відеоспостереження інтегруються з іншими системами охоронного комплексу, що робить систему безпеки об’єкта максимально ефективною. Таким чином, сучасні системи відеоспостереження здатні не тільки вести моніторинг, але й активно брати участь у забезпеченні ефективної трудової діяльності працівників.