Складові системи контролю на виробництві

0
157

Система контролю на виробництві — це найважливіша частина всієї його діяльності. Дана система дозволяє контролювати якість виробленого товару, переміщення сировини і готової продукції на території об’єкта та за його межами, та інше. Все це необхідно для того, щоб підприємство ефективно функціонувала і в його діяльності підтримувався порядок. Якщо позбавити організацію або підприємство всіх систем контролю і безпеки, це приведе до погіршення продуктивності, безладу і, нарешті, до збитків та банкрутства.

Система контролю на підприємстві складається не тільки з відеоспостереження, але і інших елементів, без яких весь комплекс не здатний ефективно функціонувати. Розглянемо основні заходи забезпечення безпеки та контролю на підприємстві:

  • Особистий контроль. Особистий контроль забезпечують безпосередньо працівники підприємства. Відповідальними вважаються охоронці і контролери, які стежать за переміщенням транспортних засобів та людей на території об’єкта.
  • Система відеоспостереження. Камери відеоспостереження в даний час є обов’язковим елементом будь-якої системи безпеки. Завдяки зображення з відеокамер, оператори можуть своєчасно відреагувати на події, що відбуваються.
  • Пропускна система. Найпоширенішим засобом, який використовується для обмеження та контролю проникнення на об’єкт людей і транспорту, є шлагбаум. Шлагбаум буває декількох видів: полегшений, автоматичний, звичайний. Найпоширенішим варіантом, який використовується для охорони об’єктів, є автоматичний шлагбаум. Це пристрій відкриває прохід самостійно, якщо людина був розпізнаний системою або була опущена монетка в спеціальний бокс. Також система може бути організована таким чином, що доступ буде можливий тільки з дозволу охорони.
  • Ваги. Якщо говорити про виробничих підприємствах, то даний засіб контролю досить активно застосовується. Ваговий пункт служить засобом контролю за ввезенням і вивезенням товарів. Крім того, в список заходів, які застосовуються для контролю за переміщенням продукції, входить розробка підприємством спеціальних внутрішніх документів, необхідних для організації процесу ввезення і вивезення продукції.
  • Система контролю для кожного об’єкта, що проектується індивідуально, тому її склад може змінюватися залежно від умов і вимог у кожному конкретному випадку.