СКУД і відеоспостереження

0
82

Для початку з’ясуємо, що ж мається на увазі під абревіатурою СКУД? СКД — це система контролю та управління доступом, яка являє собою сукупність різних технічний засобів, що забезпечують безпечний доступ (вхід, вихід) на територію конкретного об’єкта. Велика кількість підприємств для забезпечення безпеки використовують таку систему. В даний час часто виникає питання про інтеграцію СКУД з іншими системами, наприклад з пристроями відеоспостереження. Це дає можливість оператору, на якого покладено охоронні функції, в режимі реального часу провести порівняльний аналіз особи людини з інформацією, наявною в базі даних.

Існують різні способи роботи даного обладнання. Перший варіант, коли системи відеоспостереження і СКУД функціонують на однакових умовах. Обмін даними здійснюється після того, як був отриманий запит від системи контролю. Передача картинки з відеообладнання відбувається в реальному часі. Якщо на даний момент одержати інформацію неможливо, то дані запитуються з архіву. Після того, як були отримані дані у відповідь на запит, відбувається їх порівняння. Доступ дозволяється або ні, в залежності від результату аналізу.

Другий варіант роботи цих систем ґрунтується на їх автоматичному режимі за допомогою програмного забезпечення. Для здійснення цього варіанту буде потрібно повна інтеграція системи відеоспостереження і СКУД на об’єкті. І один і другий спосіб має певні плюси і мінуси. Якщо розглянути перший варіант, то в ньому робота системи відеоспостереження і СКУД відбувається окремо один від одного. Обмін даними здійснюється тільки після отримання запиту. Такий принцип роботи дозволяє легко вносити зміни, якісь поломки в кожній із систем можна ліквідувати незалежно один від одного.

Комплексна робота СКУД і системи відеоспостереження в автоматичному режимі тісно взаємопов’язана. Для здійснення безперебійної роботи системи необхідно провести складну настройку. При впровадженні системи відеоспостереження в СКУД управління відбувається з головного сервера. Дані, які передають відеокамери, і є основою для прийняття рішення про доступ.Таким способом відбувається отримання достовірної інформації про певного суб’єкта. Такі сучасні рішення у взаємодії різних систем безпеки дозволяють забезпечити захист об’єкта на високому рівні.