Spacex не справляється з попитом на термінали для космічного зв’язку starlink

0
9

Американська компанія spacex, що вибудовує глобальну супутникову систему starlink для високошвидкісного широкосмугового доступу в інтернет в місцях з ненадійним, дорогим або повністю недоступним доступом в мережу, не встигає справлятися з виниклим попитом на установку термінальних систем.

Виробничі потужності spacex дозволяють випускати близько 5000 супутникових терміналів на тиждень. У той же час черга на установку вже налічує близько 600 000 попередніх заявок.

Система starlink вимагає використання терміналів через те, що вона не дозволяє підключатися безпосередньо до супутників зв’язку з телефонів, на відміну від супутникових систем зв’язку iridium, globalstar, thuraya і inmarsat. Термінал являє собою пристрій розміром з коробку піци (діаметр 61 см, висота ніжки-підставки близько 50 см). Він має фазовані антенні решітки і дозволяє відстежувати сигнал, що надходить безпосередньо з супутників зв’язку. Встановити термінали можна скрізь, звідки є пряма видимість супутників.

В даний час компанія spacex виробляє близько 5000 тарілок на тиждень або 260 000 штук на рік. Це означає, що будуть потрібні роки, щоб покрити виник попит, якщо нічого не зміниться з масштабом виробництва.

Johnsen: we’re producing 5,000 starlink dishes a week, and will have «multiples of that» in coming months. New, lower cost unit coming out later this fall. # satshow

— jeff foust (@jeff_foust) september 7, 2021

Відповідаючи на цей виклик, брет джонсон, фінансовий директор spacex, пообіцяв у своєму виступі на конференції satellite 2021 в меріленді, що «скоро все налагодиться».

Зокрема, він написав у своєму твіттері:»нових потужностей буде достатньо, щоб надолужити відставання в 600 000 замовлень». Він також повідомив, що вже цієї осені можна очікувати зниження собівартості випуску термінального пристрою за рахунок зростання масштабів виробництва. Його поточна собівартість становить 1300 доларів.

Bret johnson, #spacex : new user dish this fall, while cheaper to produce, will still cost spacex money, so no price drop for consumers. Turning out 5k of them a week now; this next gen dish means will be able to turn out multiples of that. @comm_daily #satellite2021 #satshow

— matt daneman (@mdaneman) september 7, 2021

На жаль, незважаючи на те, що собівартість для spacex знизиться, компанія поки не має наміру знижувати кінцеву ціну на обладнання для роздрібних покупців. Термінал starlink як і раніше буде коштувати від 499 доларів. Вартість місячної підписки на послуги зв’язку також не зміниться, вона становить 99 доларів.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням . Точка доступу hpe aruba ap22 орієнтована на сегмент малого бізнесу і підтримує бездротовий стандарт останнього покоління wi-fi 6. Вона здатна обслужити приміщення в кілька сотень квадратних метрів і може бути рекомендована для забезпечення швидкого бездротового доступу десятків клієнтів в офісах, на публічних просторах і навіть у домашніх користувачів. Детальніше про це читайте в статті » огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням «.

читайте також:

aaeon представила мережевий багатофункціональний пристрій fws — 2280 на базі intel celeron