Створено компактний монокоптер з одним крилом, що згортається (2 фото + відео)

0
32

У лабораторії сінгапурського університету технологій і дизайну створений незвичайний літальний апарат f-sam, який являє собою монокоптер з одним приводом і гнучким, що складається крилом.

При розробці монокоптера використовувався принцип поширення насіння клена дланевидного (acer palmatum). Однак стандартні пристрої такого типу занадто громіздкі і незручні для транспортування. Інженери з сінгапуру пішли нетрадиційним шляхом і запропонували новий принцип конструкції гнучкого крила, що складається, в якому використовувалися надлегкі матеріали.

Маса f-sam становить всього 69 грам, причому на акумулятор припадає понад 40% загальної маси монокоптера. Одного заряду батареї достатньо для 16-хвилинного польоту. Керуючи одним приводом, оператор зможе повністю контролювати маневри f-sam з 5-ма ступенями свободи. При цьому для зміни напрямку руху доводиться подавати імпульси на двигун при кожному циклі обертання крила. Апарат здатний розвивати максимальну бічну швидкість близько 2,37 м/с при споживаної потужності 9,78 вт.

При виготовленні крила використані пластик і бальзове дерево. Складається крило володіє достатньою для польоту жорсткістю, а при згортанні площа, займана f-sam, зменшується на 69%. У крихітному літальному апараті також встановлений компас, що забезпечує контроль польотів на відкритій місцевості. У перспективі розробники планують використовувати вбудований gps.

Постійне обертання f-sam не дозволяє встановити на монокоптер стандартну відеокамеру. У планах інженерів-спроба випробування 360-градусної камери і датчиків lidar. В даний час для польоту f-sam його необхідно розгорнути і запустити вручну. В майбутньому для автоматизації запуску буде використана катапульта, а розвертатися крило буде під дією інерції і відцентрових сил.