Створено протез руки, що передає відчуття дотику

0
13

Інтернаціональна група вчених під загальним керівництвом фахівців з клівлендської клініки розробили перший в світі нейро-машинний протез руки для пацієнтів з ампутацією верхньої кінцівки, який дозволяє людям повернутися до природної поведінки.

У новому протезі руки реалізуються відразу три функції: інтуїтивне управління рухом, тактильні відчуття і кінестезія захоплення (інтуїтивне відчуття розтиснутої або стислої долоні руки). Нервові закінчення руки пацієнта, що збереглися після ампутації кінцівки, з’єднуються з нейро-машинним інтерфейсом протеза і створюють замкнутий контур, що дозволяє хворому посилати нервові імпульси від мозку до протезу або отримувати зворотний зв’язок від фізичного дотику механізму до предметів.

У тестуванні взяли участь дві людини з ампутованими верхніми кінцівками. Попередньо хворі пройшли курс реабілітації нервових закінчень, що залишилися після ампутації, що дозволило встановити нейро-машинний інтерфейс, що забезпечує управління протезом.

Використовуючи нові протези, пацієнти виконували різні завдання і тести. Результати досліджень показали, що поведінка обох тестованих пацієнтів була подібна до поведінки людей, які не перенесли ампутацію. Учасники тестування перестали постійно » контролювати і відстежувати» свої механічні протези і поводилися природним чином.

Science