Сучасні камери відеоспостереження

0
308

Обладнання, що використовується для побудови сучасних систем відеоспостереження, здатне виконувати безліч додаткових функцій, крім простого спостереження за подіями. Якщо розділити системи відеоспостереження за типом їх розміщення на об’єкті, то можна назвати два варіанти систем відеоспостереження: внутрішні і зовнішні. Системи зовнішнього відеоспостереження використовуються для охорони таких об’єктів, як підприємства, автомобільні стоянки, заміські будинки, а також інші об’єкти, що розташовані окремо від основного, але входять до складу його території. Системи внутрішнього відеоспостереження у відповіді за офісні приміщення, а також інші об’єкти, де відеопристрої розташовуються всередині будівлі.

Головним обладнанням, що входять до складу систем відеоспостереження, є камери. За типом передачі відеосигналу камери відеоспостереження ділять на аналогові і цифрові. Як всім відомо, цифрове обладнання в даний час користується великим попитом. Це і не дивно. Цифрові пристрої забезпечують передачу якісного відеосигналу без перешкод, високий рівень якості картинки, а також загальне зручність і легкість у використанні.

Головний складовий елемент камери відеоспостереження — це світлочутлива матриця. Вона виконує перетворення отриманого світла в електричний сигнал. Важливою технічною характеристикою відеокамери, на яку обов’язково треба звернути увагу є її роздільна здатність. Якщо користувач бажає отримати картинку з якісним і детальним зображення, то йому слід робити вибір в користь пристроїв з найбільш високою роздільною здатністю. Саме мегапіксельні камери відеоспостереження використовуються для розпізнавання номерів транспортних засобів. При розслідуванні справ за викрадення автомобілів вкрай важливо мати детальне зображення з камер відеоспостереження.

Якщо говорити про такі характеристики відеокамер, як корпус, оптичні елементи, методи монтажу, то тут аналогові і цифрові пристрої не мають істотних відмінностей. Всі камери відеоспостереження можуть бути: кольоровими і чорно-білими, корпусними або бескорпусными, оснащуватися вбудованим або змінним об’єктивом, можуть бути встановлені всередині або за межами приміщення.

Безкорпусні відеокамери не мають у своєму складі захисного корпусу, тому монтаж такого обладнання має різні нюанси. Плюсом таких пристроїв можна назвати те, що їх можна встановити таким чином, що вони будуть мінімально помітні для оточуючих.

Не залежно від варіанту корпусного оснащення всі камери відеоспостереження можуть мати вбудовані або знімні оптичні елементи. Відеокамери з вбудованою оптикою передають менш якісне зображення. Але плюсами подібних пристроїв є їх досить компактний розмір, а також доступна ціна. В деяких випадках ціна одиниці змінної оптики може істотно перевищувати вартість всієї відеокамери з вбудованим об’єктивом.

Ще одним показником ефективної роботи системи відеоспостереження є швидкість обробки кадру. Цей показник відіграє важливу роль у процесі своєчасного реагування на якусь тривожну ситуацію. Крім того, слід звернути увагу на ступінь стиснення відеозображення. Чим вище даний показник у пристрої, тим менше обсяг даних буде записуватися, а, відповідно, менше місця буде витрачатися на жорсткому диску.

Якщо було прийнято рішення підвищити рівень безпеки на об’єкті шляхом встановлення системи відеоспостереження, то слід детально підійти до вирішення цього питання. Важливо грамотно здійснити підбір необхідного обладнання і правильний монтаж. Крім того, не варто забувати про подальше обслуговування системи відеоспостереження, що забезпечить тривалу і безперебійну роботу пристроїв.