Супутниковий зв’язок для iphone 13 буде використана тільки для екстрених ситуацій

0
9

Вперше про можливу установку в моделях iphone 13 обладнання для супутникового зв’язку розповів кілька днів тому авторитетний інсайдер і аналітик мінг-чі куо, що спеціалізується на компанії apple. Офіційне підтвердження наявності даної функції можна очікувати на презентації нової лінійки смартфонів, яку apple проведе вже в найближчі тижні. Проте інсайдери та аналітики продовжують обговорювати нову функцію для iphone.

За заявою мінг-чи куо, супутниковий зв’язок iphone 13 буде працювати з супутниками leo (low earth orbit, низька навколоземна орбіта). Недавні коментарі аналітика bloomberg марка гурмана дещо розширили уявлення про нову послугу.

Згідно з інформацією в розсилці для передплатників, гурман стверджує, що супутниковий зв’язок для iphone 13 буде доступна в обмежених районах і тільки для екстреного зв’язку. У плани apple також входить проект з розміщення на орбіті власного угруповання супутників, що забезпечують зв’язок для iphone. Однак це довгостроковий проект, на реалізацію якого будуть потрібні роки.

Також гурман розповів про правила для використання супутникових каналів. За інформацією фахівця, наявність супутникового зв’язку не означає, що iphone стануть супутниковими телефонами з можливістю здійснювати дзвінки через супутники в районах планети, де немає покриття стільникових мереж. Це не буде реалізовано в смартфонах apple «… Ніколи в найближчому майбутньому».

Супутниковий зв’язок в iphone буде задіяний виключно для екстрених повідомлень. За даними агентства bloomberg, компанія apple планує використовувати супутники для»…передачі коротких повідомлень про надзвичайні ситуації або для відправки сигналів лиха в разі криз, таких як авіакатастрофи або корабельна аварія і у віддалених районах». При цьому в агентстві припускають, що екстрений зв’язок буде відображатися в iphone «у вигляді сірих бульбашок, що приєдналися до традиційного синього кольору для imessage і зеленого для sms».

Доступ до супутникових мереж буде здійснюватися тільки на відкритій місцевості і займе близько хвилини. Вже в найближчі дні на презентації apple стане ясно наскільки вірні припущення інсайдерів і аналітиків, і які функції супутникового зв’язку будуть доступні на першому етапі для власників iphone.

9to5mac