Термокожухи та їх характеристики

0
167

Для того, щоб захистити камери відеоспостереження від впливу різних несприятливих факторів використовують захисні кожухи. Існує дві основні групи, на які поділяються кожухи: гермокожухи і термокожухи. Гермокожух — це елемент, який захищає камеру від впливу вологи, попадання частинок пилу і різних ушкоджень. Вони використовуються для внутрішнього обладнання. Термокожухи використовуються для зовнішнього обладнання. Вони здатні захистити від несприятливих погодних умов, різких перепадів температур, а також забезпечують повний захист від проникнення пилу, піску, атмосферних опадів.

Головною відмінністю між цими двома елементами є наявність у термокожухах системи обігріву. Саме завдяки цьому їх можна використовувати в різних температурних умовах, а область використання такого обладнання досить широка. Існують різні типи термокожухів:

  • всепогодні низькотемпературні, які оснащені очисником і омивачем скла;
  • для використання при гранично низьких температурах;
  • для використання на об’єктах з радіоактивним випромінюванням;
  • для експлуатації в агресивному середовищі, наприклад, на хімічному виробництві;
  • для захисту відеокамер на вибухонебезпечних об’єктах;
  • оснащені системою охолодження, для використання на об’єктах з високим температурним режимом;
  • для IP камер;
  • вандалозащищенные — можуть забезпечити захист відеокамері від важких механічних пошкоджень.

Термокожух забезпечує нормальне функціонування відеокамери, не дивлячись на несприятливі зовнішні впливи. Термокожухи, які будуть використовуватися для зовнішнього відеоспостереження, повинні підбиратися з урахуванням класу захисту і температурного режиму. Клас захисту термокожуха говорить про рівень захисту від пилу, вологи. В залежності від умов, в яких працюватиме обладнання, вибирають термокожухи по діапазону робочих температур. Неприпустимо встановлювати обладнання, яке по температурі не призначений для конкретних умов. При низьких температурах підігрів обладнання забезпечується різними способами, наприклад, обігрів корпусу, скла, монтажної пластини, на яку кріпиться відеокамера. Безсумнівно, велику роль відіграє тип, потужність і розташування самих нагрівачів всередині термокожуха.Термокожухи та їх характеристики

Корпус термокожуха може складатися з різних матеріалів. Якщо розглядати полімерні матеріали, то можна сказати, що такі термокожухи мають високу міцність і розраховані на використання у великому діапазоні температур, але вони відносяться до досить високої цінової категорії. Самим оптимальним варіантом можна назвати термокожух з аллюминиевого сплаву. Вони забезпечують високу стійкість до різних температур, захист від електромагнітних перешкод.

При виборі розміру термокожуха враховують обсяг відеокамери і додаткових пристроїв, які необхідно буде в ньому розмістити. Крім камери всередині може розташовуватися вбудований джерело живлення і різні інші пристрої. При виборі термокожухів досить часто пропонується цілий ряд додаткових пристроїв: джерела живлення, кронштейни, монтажні адаптери, очищувачі оглядового скла, поворотні пристрої, пристрої передачі і обробки відеосигналу, а також пристрої захисту лінії відеосигналу від грозових розрядів і високовольтних імпульсних перешкод. Всі ці складові дозволяють зібрати необхідну за параметрами систему відеоспостереження, яка буде мати високий рівень захисту, а обладнання буде пристосований до складних умов, що забезпечить його ефективне використання.