Три небезпеки для обєктива

0
227

Будь-яка камера відеоспостереження, не залежно наскільки хороші вона має характеристики, не зможе забезпечити передачу якісного зображення, якщо її об’єктив буде забруднений. Така причина поганого зображення є досить поширеною. У даній статті ми розглянемо основні проблеми, пов’язані з забрудненнями об’єктива камери відеоспостереження.

Отже, перший варіант забруднення, який спостерігається на об’єктивах будь-яких відеокамер — це пил на зовнішній лінзі об’єктиву. Пил є всюди, що призводить до її накопичення на лінзі. Наявність пилу не характеризується якимись складними умовами експлуатації. Шар пилу можна побачити і на об’єктиві камери відеоспостереження, яка розташована на безлюдній тихій вулиці або всередині приміщення. Такий вид забруднення вважається менш небезпечним, якщо розглядати з боку погіршення якості зображення. Частинки пилу не прозорі, це може призвести тільки до невеликого зменшення кількості світла, яке надходить на об’єктив. Зрозуміло, якщо камера відеоспостереження має вже досить великий шар пилу, який збирався тривалий час, або ж пристрій експлуатувалося в складних умовах, то це може суттєво відобразитися на якості картинки.

Іншим, також достатньо широко поширеним, забрудненням відеокамер є різні рідини. До них відносяться наступні забруднення: краплі, отримані від природних опадів; краплі технічних розчинів, якщо обладнання використовується на виробництві; краплі від фонтану або морської води, якщо обладнання знаходиться на невеликій відстані від цих джерел. Крім того, до таких забруднень відносяться краплі конденсату, що утворюються у разі зміни місцезнаходження пристрою (переміщення з холоду в тепло). Забруднення у вигляді рідини більш небезпечні. Краплі являють собою деяку подобу лінз, тому їх наявність на об’єктиві може призвести до появи досить непередбачуваних ефектів на зображенні. Після того, як краплі висихають, вони не зникають безслідно. На їх місці залишаються плями, від яких досить складно позбутися. На зображенні це буде виявлятися у вигляді темних і світлих плям. Подібних наслідків не спостерігається у випадку з конденсатом. Він випаровується безслідно. Слід пам’ятати, що потрапляння деяких рідин може привезти до того, що плівка, якою покриті лінзи, може пошкодитися.

Найскладнішим забрудненням вважаються жирові плями. Як правило, це відбитки пальців на поверхні об’єктива. Від дотиків завжди на оптичній частині відеокамери залишаються видимі сліди. Результатом жирового забруднення на оптиці є погіршення різкості зображення, отриманого з такої камери відеоспостереження. Також на зображенні можна побачити засвічення, мають вигляд туману на зображенні. У деяких випадках складається враження, що зйомка велася в складних умовах видимості із-за туману. Причиною такого істотного зміни зображення служить те, що жирове забруднення здатне змінити коефіцієнт заломлення скла. Жирові забруднення досить важко піддається видаленню. Звичайно, ускладнює весь процес наявність декількох видів забруднень одночасно.