Цифрові відеосистеми

0
131

Серед усього різноманіття обладнання, представленого на ринку відеоспостереження, найбільшою популярністю користуються системи цифрового відеоспостереження. За порівняння з аналоговими відеосистемами, цифрові мають істотну відмінність в принципі роботи. В цифрових системах дані, що надходять від відеокамер, обробляються та зберігаються на відеосервері або відеореєстраторові в цифровому форматі.

Використання цифрових систем відеоспостереження набагато спрощує процес пошуку необхідної інформації в архіві, а за рахунок цього, відповідно, можна заощадити час. Крім того, є можливість виконувати стиснення інформації в архіві, щоб зменшити кількість використаного місця на носії. При використанні сучасного обладнання для побудови відеосистем є можливість зберігати всі дані, отримані в процесі відеозйомки, протягом декількох тижнів або навіть місяців.

Відеосигнал, який надходить з камер відеоспостереження, може мати досить великим розміром. У таких випадках застосовуються різні механізми стиснення даних. Цифрова система відеоспостереження здатна забезпечити безперервний моніторинг на об’єкті, не залежно від часу доби. Така відеосистема, в залежності від використовуваного в ній обладнання, що може застосовуватися як для зовнішнього відеоспостереження, так і для внутрішнього. Відеосистеми можуть включати в свій склад детектори руху, необхідні для фіксації руху і контролю рухомого об’єкту. Такий інструмент дозволяє налаштувати систему таким чином, що вона буде активна тільки в той момент, коли пристрій буде фіксувати рух на об’єкті.

До складу обладнання цифрової системи відеоспостереження, крім відеокамер, можуть бути включені квадратори або мультиплексори, використовувані для трансляції та перегляду відеозображення. Крім того, необхідний відеореєстратор або відеосервер, де буде розташований архів відеозаписів. Як відеосервера може виступати персональний комп’ютер. Інформацію в архіві можна знайти і переглянути в будь-який час, а функція віддаленого доступу дозволить за допомогою інтернет підключення мати доступ до даних.