Tsmc представляє техпроцес n4p з приростом швидкості на 11% і енергоефективності на 22%

0
15

Компанія tsmc оголосила про нову версію технологічного процесу 5 нм під назвою n4p. Це вже його третє значне оновлення. У порівнянні з початковим варіантом продуктивність зросте на 11% і на 6% в порівнянні з колишнім оновленням n4. Енергоефективність збільшена на 22%, а щільність транзисторів на 6%.

Однією з причин появи n4p є зростання виробництва кремнієвих пластин. Цей техпроцес знижує складність і час виробництва пластин, за рахунок чого падає ціна. З урахуванням напівпровідникового дефіциту це хороша новина для виробників і покупців пристроїв.

Tsmc випустить перші чіпи на n4p тільки в другій половині майбутнього року. Раніше до цього часу обіцяли почати виробництво на техпроцесі 3 нм, але з цим можуть виникнути затримки. В результаті apple може скористатися техпроцесом 4 нм, замовлення на який вона розмістила раніше конкурентів.

Процесори майбутнього року apple a16 bionic можуть проводитися на n4p замість 4 нм. Qualcomm може опинитися в такому ж положенні. За чутками, вона звернеться до tsmc для виробництва snapdragon 898 plus.

У будь-якому випадку, n4p має перевагу перед n5, але залишається побачити різницю в реальних сценаріях застосування.