Вбудована видеоаналитика камер відеоспостереження

0
367

Видеоаналитика являє собою програмне забезпечення, яке дозволяє здійснити автоматизований збір даних на основі відеоаналізу. Видеоаналитика працює на основі алгоритмів, які використовуються для обробки зображення і розпізнавання об’єктів. Такий аналіз відбувається без безпосередньої участі людини.

Як правило, обладнання відомих фірм-виробників має ті чи інші види вбудованої аналітики. Ми розглянемо найбільш відомі з них.

  • Детекція руху — використовується для виявлення якого-небудь руху в кадрі. Це один з найбільш ранніх видів вбудованої аналітики, що використовується у відеоспостереженні. Ще в минулому детекція руху була присутня в аналогових камерах відеоспостереження. Працює ця система за принципом порівняння двох послідовних кадрів.
  • Автоматичне слідкування за ціллю. Найбільш вдалий варіант застосування — це закриті території, де може бути зафіксовано будь-яке незаконне проникнення. Використовується для PTZ-камер. Камера зауважує якийсь рух в кадрі, потім концентрується на пересувається об’єкті і веде за ним стеження до тих пір, поки об’єкт знаходиться в кадрі. Раніше така функція присутня в аналогових відеокамерах. З розвитком технологій відеокамери стали здатні працювати спільно. Одна відеокамера веде об’єкт до того моменту, поки він у неї в кадрі, а потім передає його іншій камері.
  • Класифікація об’єктів. Наприклад, деякі системи відеоаналітікі можуть розподілити об’єкти за допомогою аналізу форми і розміру на групи: людина, група людей і т. д.
  • Видеоаналитика може володіти додатковими функціями:

    • прогнозування. Наприклад, сучасні технології дозволяють скласти прогноз формування черзі на касі через 20 хвилин, враховуючи кількість залучених відвідувачів та кількість робочих кас.
    • інтелектуальне стиснення. Система може працювати таким чином, що за запитом користувача може зберігати, наприклад, тільки ті фрагменти, на яких зафіксовані тривожні моменти.
    • ранжування подій, тобто визначення пріоритету та інше.

    Розвиток сучасних технологій дозволяє впроваджувати в систему відеоспостереження різні елементи, здатні забезпечити виконання безлічі додаткових функцій. Користувачі можуть на свій розсуд вибирати функціональні можливості системи безпеки того чи іншого об’єкта.