Вбудована видеоаналитика камер відеоспостереження

0
7

Видеоаналитика являє собою програмне забезпечення, яке дозволяє здійснити автоматизований збір даних на основі відеоаналізу. Видеоаналитика працює на основі алгоритмів, які використовуються для обробки зображення і розпізнавання об’єктів. Такий аналіз відбувається без безпосередньої участі людини.

Як правило, обладнання відомих фірм-виробників має ті чи інші види вбудованої аналітики. Ми розглянемо найбільш відомі з них.

 • Детекція руху — використовується для виявлення якого-небудь руху в кадрі. Це один з найбільш ранніх видів вбудованої аналітики, що використовується у відеоспостереженні. Ще в минулому детекція руху була присутня в аналогових камерах відеоспостереження. Працює ця система за принципом порівняння двох послідовних кадрів.
 • Автоматичне слідкування за ціллю. Найбільш вдалий варіант застосування — це закриті території, де може бути зафіксовано будь-яке незаконне проникнення. Використовується для PTZ-камер. Камера зауважує якийсь рух в кадрі, потім концентрується на пересувається об’єкті і веде за ним стеження до тих пір, поки об’єкт знаходиться в кадрі. Раніше така функція присутня в аналогових відеокамерах. З розвитком технологій відеокамери стали здатні працювати спільно. Одна відеокамера веде об’єкт до того моменту, поки він у неї в кадрі, а потім передає його іншій камері.
 • Класифікація об’єктів. Наприклад, деякі системи відеоаналітікі можуть розподілити об’єкти за допомогою аналізу форми і розміру на групи: людина, група людей і т. д.
 • Видеоаналитика може володіти додатковими функціями:

  • прогнозування. Наприклад, сучасні технології дозволяють скласти прогноз формування черзі на касі через 20 хвилин, враховуючи кількість залучених відвідувачів та кількість робочих кас.
  • інтелектуальне стиснення. Система може працювати таким чином, що за запитом користувача може зберігати, наприклад, тільки ті фрагменти, на яких зафіксовані тривожні моменти.
  • ранжування подій, тобто визначення пріоритету та інше.

  Розвиток сучасних технологій дозволяє впроваджувати в систему відеоспостереження різні елементи, здатні забезпечити виконання безлічі додаткових функцій. Користувачі можуть на свій розсуд вибирати функціональні можливості системи безпеки того чи іншого об’єкта.

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here