Вибір системи відеоспостереження

0
173

Якщо виникла необхідність встановлення системи відеоспостереження, то підходити до вирішення цього питання потрібно індивідуально, так як універсальних варіантів не існує. Будь-яка система відеоспостереження будується відповідно до побажань користувача, умовами, які будуть на об’єкті спостереження і багатьма іншими факторами.

В першу чергу, потрібно визначитися з метою використання системи відеоспостереження. Камери відеоспостереження можуть бути встановлені для контролю за тим, що відбувається в приміщенні магазину, складу, офісу. Досить часто таку міру безпеки використовують на автостоянках, щоб спостерігати за в’їжджають і виїжджають транспортом на території. За бажанням користувача камери відеоспостереження можуть фіксувати події або цілодобово або в певний час. Що стосується запису даних, то тут також є різні варіанти зберігання відеозаписів.

Важливим етапом є вибір камер відеоспостереження, які будуть використовуватися на об’єкті. Обладнання буде відрізнятися за своїми характеристиками в залежності від місця використання. Зовнішні камери відеоспостереження, наприклад, будуть оснащені спеціальним термокожухом. Це захистить камеру від несприятливих погодних умов. Якщо планується спостереження на об’єкті з поганою освітленістю, то необхідно подбати про придбання камери з інфрачервоним підсвічуванням або додаткового інфрачервоного прожектора. Після того, як зроблений вибір камер необхідно розрахувати їх кількість, а для цього потрібно визначити зони спостереження.

Як правило, всю інформацію, отриману з камер відеоспостереження, зберігають в архіві, щоб у потрібний момент була можливість відновити події якого-небудь часу. Для ведення архіву записів можна використовувати як відеореєстратор, так і альтернативний варіант — хмарне сховище. При використанні другого варіанта відеозапису знаходяться під надійним захистом, а крадіжка даних, як у випадку з відеореєстратором, виключена. Крім усього перерахованого, не варто забувати про якісні характеристики зображення. За це відповідає матриця, яка встановлена в камері відеоспостереження. При виборі камер потрібно підібрати необхідні параметри матриці, щоб в результаті отримати якісну картинку.

Системи відеоспостереження встановлюються для забезпечення безпеки на тривалі період. Варто врахувати, що якщо не зараз, то в майбутньому існує ймовірність того, що виникне необхідність поєднати обладнання з іншими охоронними системами, а, можливо, потрібно буде розширити її або просто замінити застарілу техніку на сучасне обладнання. Всі ці моменти потрібно враховувати при побудові систем відеоспостереження.