Вибір відеокамери для спостереження з великої відстані

0
126

Часто трапляються такі ситуації, коли відеоспостереження планується вестися з великої відстані, а при цьому потрібно отримати в результаті чітке зображення, наприклад, щоб можна було розглянути особа або номер транспортного засобу. Хорошим прикладом може послужити випадок, коли мешканці багатоквартирних будинків хочуть встановити відеоспостереження за припаркованими біля будинку автомобілями. Якщо сам мешканець проживає на верхніх поверхах будинку, то необхідно буде придбати відеокамеру з хорошим дозволом і з певним фокусною відстанню.

Однією з найбільш важливих характеристик, на яку потрібно звернути увагу при виборі відеокамери, як раз і є її фокусна відстань. Фокусна відстань камери відеоспостереження визначає її кут огляду. Від кута огляду відеокамери буде залежати, наскільки детальної вийде картинка. При широкому куті огляду камера охопить велику територію, але якихось деталей на такій картинці можна буде розглянути. А якщо кут огляду вузький, то ситуація буде зворотна. На зображенні видно невелику ділянку, але можна буде побачити такі деталі, як обличчя людей.

Розглянемо три варіанти відеокамер, які можна буде застосувати для відеоспостереження з великої відстані. Отже, перший варіант — IP-камера відеоспостереження з роздільною здатністю матриці від 2-3 мп. Крім цього, відеопристрій повинно мати варіофокальний об’єктив з фокусною відстанню не менше 25 мм. Так як найчастіше камери відеоспостереження за об’єктами на далекій відстані використовуються в зовнішнім відеосистемах, то відеокамера повинні мати захисні характеристики для роботи в умовах вулиці. Пристрій повинен мати елемент підігріву для забезпечення безперебійної роботи при низьких температурах.

Іншим варіантом може послужити аналогова камера відеоспостереження з високою роздільною здатністю. Якщо вибирати такий спосіб, то тут вже обов’язково знадобиться ще таке додаткове устаткування, як відеореєстратор, жорсткий диск, кабельні з’єднання та інше. Всі ці додаткові покупки суттєво збільшують фінансові витрати на установку системи. Крім того, якщо порівнювати аналогову відеокамеру і ip-камеру відеоспостереження, то остання істотно виграє в якості переданого зображення.

Можна вибрати й інший варіант організації системи відеоспостереження. Припустимо, що ситуація така і є мешканець верхнього поверху, який запланував встановити камеру відеоспостереження для контролю за припаркованим автомобілем. Як варіант, можна камеру відеоспостереження розмістити на рівні нижніх поверхів, але тоді виникне питання з прокладанням кабелю до квартири користувача. Це можна виконати за зовнішньої частини будинку, а можна прокласти через під’їзд, але в цьому випадку, швидше за все, потрібно буде домовлятися з іншими мешканцями будинку. Також можна скористатися wi-fi відеокамерою. В цьому випадку потрібно тільки забезпечити електроживлення для обладнання та упевнитися в стабільному сигналі wi-fi. Зрозуміло, при кожному конкретному випадку обладнання підбирається індивідуально і якогось універсального рішення не існує.